Bitcoin (BTC) 30 Bin Dolar Seviyesi Geçti! Sırada Ne Var?

0 1

  Bitcoin (BTC) 30 bin dolar seviyesini de geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Bitcoin yatırımcılarının faaliyeti açıkça ilerleyen sürekli bir boğa piyasasına işaret ediyor. 30 bin dolara yakın zamandaki fiyat artışı son 48 saat içinde Coinbasede gerçekleşen yoğun alımlardan sonra geldi.

Son iki gün içinde Coinbase Pro borsasına kaydedilen devasa büyük Bitcoin çıkışları var. CryptoQuant CEOsu Ki-Young Ju 12 binden fazla BTCnin Coinbaseden gözetim için birden fazla soğuk cüzdanı kullandığını ve bunun büyük OTC anlaşmalarıyla kolaylaştırılabileceğini belirtti.

Bu OTC anlaşmaları genellikle büyük miktarlarda alım yapan kurumlar tarafından yapılır. OTC işlem hacimlerini tahmin etmek zor olsa da güçlü zincir üstü göstergelerin bazıları OTC işlemlerini tahmin etmek için yararlıdır. İşte analistten borsalardaki fon akışı oranı ve diğer borsa dışı cüzdanlardan gelen işlem hacimleri gibi bazı parametrelere dayalı olarak OTC anlaşmalarının nasıl tespit edileceğini açıklayan ilginç bir açıklama.

 Öte yandan insanlar borsalara büyük stablecoinler yatırıyorlar. Stabilcoin depozitoları kripto satın almak için borsalarda nakit para yatırmaya eşdeğer olduğu için bir yükseliş sinyali veriyor.

Aşağıdaki haftalık Bitcoin grafiğine bakarsak ralliden sonra herhangi bir düşüş büyük bir işlem hacminde artış gördü. Analist Joseph Young Coinbase kullanıcılarının son zamanlarda dipleri yoğun bir şekilde satın aldığını belirtti. 27.800 ila 29.350 dolar arasındaki son BTC fiyat artışına işaret eden Young şunları ekledi: “Coinbase $ BTC dip alıcılarına karşı bahis oynamayın. Bu adamlar Bitcoini Kasım ayında 16 bin dolara düştüğünde kurtaranlarla aynı kişiler ”.

30 Bin Dolar Seviyesinde Neler Olacak?

Bununla birlikte Joseph Young Bitcoinin 20 bin doları geçmeden hemen önce karşılaştığı güçlü dirençle 30 bin dolarlık seviyesini geçerken de karşılaşabileceğini belirtiyor. Binance ve Bitfinexte 30 bin dolarda biriken büyük satış emirleri var. Young şunları belirtti: 

“Bitcoinin 20 bin dolara ilk yaklaştığı zamanki gibi 30 bin dolarda da büyük bir dirençle karşılaşmasını bekliyorum. Bu seviye ilk denemede geçilse bile uzun süre geçerli olmayacaktır. Binance ve Bitfinexte büyük satış duvarları var. Yine de bazı yatırımcılar hatta büyük yatırımcılar açıkça umursamıyor ”.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku