Ünlü yatırımcı: Neden herkes servetinin bir kısmını Bitcoin e yatırmalı?

0 1

Bitcoin tutkunu Mike Novogratz BTCnin herkes için olduğuna ve tüm yatırımcıların net değerinin bir kısmının kripto varlığına yatırılması gerektiğine inanıyor.

Bitcoin boğası ve eski hedge fon yöneticisi Mike Novogratz Yahoo Finance ile yaptığı röportajda BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının heyecanının ortasında Bitcoinin her yatırımcı için tasarlandığını söyledi.

“Bitcoin herkes içindir” dedi ve “Herkes net değerinin % 2 ila % 3ünü bitcoine koymalı ve beş yıl içinde çok daha fazlasını kazanacaksınız.”

Novogratz aynı zamanda Goldman Sachsın eski bir ortağı ve Fortress Investment Groupun eski bir yöneticisidir. 2012de Novogratz’ın net değeri yaklaşık 500 milyon dolardı. 2017de net değerinin % 20sinin Bitcoin ve Ethereumda tutulduğunu ve buradan 250 milyon doların üzerinde kar elde ettiğini açıkladı.

Novogratz’ın 20.000 Dolarlık Tahmini Doğru mu?

Galaxy Digital patronu bitcoin fiyatını tahmin etmekten hoşlanıyor. Mart çöküşünden sonra bile Bitcoin yıllık en düşük 3.500 $ dan işlem gördüğünde hala kripto para biriminde yükselişe geçti.

Nisan ayında Bitcoinin 2020nin sonundan önce 20.000 $ a ulaşacağını ve tahmini gerçekleşmezse kripto para birimini terk edebileceğini tahmin etti.

Kripto para birimi ticareti 2017nin tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 $ dan % 7den daha az uzaktayken yeni bir rekora ulaşması çok uzun sürmeyebilir.

Bitcoin 12.000 Doların Altında İşlem Yapmayacak

Bitcoin rekor kıran bir fiyata yaklaşırken bazı spekülatörler kripto para biriminin yakında bir düzeltme görebileceğine inanıyor. Ancak Novogratz varlığın bu yükseliş eğiliminde 12.000 $ ın altında işlem yapmayacağına inanıyor.

“Şu anda eski yüksekler gibi 20.000e yaklaşıyoruz. Bir piyasa nadiren eski zirvelere ticaret yapar ve doğrudan onun üzerinden geçer değil mi? Sadece piyasalar genellikle eski yükseklere dokunur kendilerini tüketir biraz düzeltir ve sonra yüksekleri çıkarır. Ve böylece 14.500-15.000 civarında büyük bir destek var. Ve dinleyin – 19.000 – 15.000 arası 19da yeni satın alırsanız oldukça acı verici olur. Bu bölümde yine 12.000in altına düşeceğimizi sanmıyorum” dedi.

Bitcoin Fiyatını Yükselten Kurumsal Yatırımcılar

Bitcoin yatırımcısı ayrıca mevcut rallinin yüksek net değerli bireyler hedge fonlar ve gerçek kurumlar tarafından yönlendirildiğinden bahsetti. Bu daha büyük oyuncuların katılımının artan düzenlemenin yanı sıra oynaklığın bir kısmını düzeltmesi gerektiğini düşünüyor.

Sadece onlar değil “Game of Thrones” oyuncusu Maisie Williams geçen hafta bir Twitter anketinden sonra piyasaya girdi.

Bitcoinin mevcut rallisi sonuncusundan çok daha sessiz. Google “Bitcoin” aramaları 2017nin sonlarında zirveye ulaştı. Şu anda bu seviyenin yaklaşık beşte birinde çalışıyorlar. Ancak Novogratz Bitcoin fiyatlarını destekleyen kanıtların hiç olmadığı kadar iyi olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku