Satoshi hakkında yeni bir iddia daha

0 0

Yeni bir rapor Londranın Satoshi Nakamotonun 2008 ve 2010 yılları arasında Bitcoin üzerinde çalıştığı en olası yer olduğunu belirledi.

Rapor yazarı Doncho Karaivanov… Karaivanov sonucu haklı çıkarmak için Satoshinin yayınlanmış materyallerinin zaman damgalarının analizi bölgesel konuşma dilini ve kelime yazımlarını kullanması ve oluşum bloğuna gömülü “The Times” başlığının İngilterenin baskısına özgü olması gibi birkaç faktörü gözden geçirdi.

Satoshinin İngiliz olduğu fikri yeni değil çünkü yüzlerce gazeteci dedektif ve müfettiş Bitcoin yaratıcısının faaliyetlerinin izlerini derinlemesine akıtıyor ve onun kökenine götüren ipuçları için interneti araştırıyor.

Ancak The Chain Bulletindaki bu en son rapor Satoshinin 3 Ocak 2009dan itibaren şu anda meşhur olan manşeti Bitcoinin oluşum bloğuna kodlarken The Timesın basılı baskısına atıfta bulunma olasılığını vurgulamak gibi önceki analizlere ek bilgiler içeriyor.

Bunun nedeni yalnızca The Timesın İngilterede dağıtılan basılı baskısında “Şansölye bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” başlığını kullanması oysa online baskının başlığa şansölyenin adını içermesi.

Gazetenin ABD baskısı hikayeyi hiç içermiyordu. Karaivanov The Timesın okur sayısının yaklaşık yüzzde 43ünün Londrada olduğunu gösteren okuyucu verilerini analiz etti ve “Londranın dünyanın en büyük finans merkezi olmasıyla birleştiğinde bu veriler Satoshinin 2008 arasındaki dönemde Londrada yaşamış olma ihtimalini yüksek kılıyor.

Ancak Bitcoin endüstrisindeki herkes Satoshinin kökenlerini veya kimliğini ortaya çıkarmaya istekli değil. Ağustos ayında Blockstream CEOsu Adam Back Cointelegrapha Satoshinin kendisini kamuya açıklamasının akıllıca olmayacağını söyledi. Blockstream etkinlik “cypherpunk ideallerine aykırı” ilerlediğinden Satoshinin kimliğinin üzerine spekülasyon yapılmaması gerektiğini savunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku