Ünlü yatırımcı neden Bitcoin aldığını açıkladı

0 3

New York Menkul Kıymetler Borsası Bakkt ve Bitcoin yatırımcı milyoneri adı Michael Novogratzun ana şirketi olan Intercontinental Exchangein çoğunluğu Galaxy Digitali satın almak ve depolamak isteyen kurumsal yatırımcılar için yeni bir hizmet yarattı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bu ortak girişim ile iki şirket kurumsal yatırımcıların artan talebine cevap vermeyi hedefliyor. Galaxy Digital Trading satış müdürü Tim Plakas konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu ortaklığı iki şirketin Bitcoine erişmek isteyen geleneksel varlık yöneticilerinden aldığı talep artışına hizmet etmek için tasarladık” dedi.

Yatırım şirketi Fidelity Investments tarafından yayınlanan ve yönetim altında 8 trilyon dolarlık bir varlığı olan bir çalışma kurumsal yatırımcıların üçte birinden fazlasının kripto para birimlerine yatırım yaptığını belirtti. Ayrıca araştırmanın bulgularına göre kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 80i kripto paralarla ilgileniyor.

Neden Bitcoin alıyorum?

Öte yandan geçtiğimiz ay makro yatırımcı ve serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones Bitcoini enflasyona karşı “riskten korunma” olarak almaya başladığını söyledi.

Fidelitynin araştırmasına bakıldığında kurumsal yatırımcıların Bitcoine olan ilgisinin geçen yıla göre önemli bir artış olduğu görülüyor. Geçen yıl ABDdeki kurumların yüzde 22si kripto para birimlerine sahipti. Bu oran 2020de yüzde 27ye yükseldi. Ancak Avrupada katılımcıların yüzde 45i kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını ifade etti. Bu nedenle Avrupanın ABDden kripto para birimlerinden daha açık olduğu ortaya çıktı.

Galaxy Digitalin işlem birimi 2020nin ilk çeyreğinde işlem hacminde 1 milyar doları aştı. Bakkt 70ten fazla şirkete saklama hizmeti sunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku