Tek transfer için akıl almaz rakam: 2 milyon 600 bin dolar

0 0

Bilinmeyen bir cüzdan sahibi 133 dolar değerinde 0.55 dolar ETH göndermek için tam 10 bin 666 ETH işlem ücreti ödedi. Yani cari fiyatlarla 2 milyon 600 bin dolar veya 17 milyon 600 bin TL.

BİTCİON ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

İşlem ücreti Çin maden havuzu Spark Poola gitti. Son verilere göre Ethereum ağındaki ETH transferleri için ortalama ücret şu anda 0.50 dolard. Bir işlemin alıcıya ulaşması için bu ücret yeterliyken 10 bin 666 ETHnin ödenmesi herkesi şaşırttı. Aktarım sırasında işlem ücreti otomatik olarak belirleniyor veya kullanıcı daha hızlı bir aktarım yapmak istiyorsa manuel olarak ayarlanabiliyor. Burada meydana gelen hata cüzdan sahibine çok pahalıya mal olabilir.

Gönderenin cüzdanında 11 milyon dolar ETH var

Gönderenin ve alıcının kim olduğu bilinmiyor. Ancak gönderenin bir Ethereum balinası olduğu kolayca söylenebilir. Göndericinin cüzdanı 26 milyon dolarlık işlem ücretinden sonra bile 11 milyon dolardan fazla ETHye sahipti. İlginç bir şekilde gönderenin cüzdanında son saatlerde her dakika bir işlem var. Bu işlemlerin değeri 050 ila 47 ETH arasında değişirken işlem ücretleri normal görünüyor.

Ethereum cüzdan sahibi haber yayınlandığında her dakika işlem yapıyordu

Spark Pool için ilk değil

Madencilik havuzu Spark Pool ilk kez böyle büyük bir işlem ücreti almıyor. Şirketin geçen yıl yine bu havuz tarafından 2100 ETH işlem ücreti ile bir işlemi vardı ancak Güney Koreli bir blockchain şirketi olan göndereni takip eden şirket ödülü ikiye bölmeyi kabul etti. Güney Koreli şirketin ücreti yanlışlıkla belirlediği Spark Poolun diğer tarafa 1050 ETH iade ettiği belirtildi.

Son işlem hakkında CoinDeske konuşan Spark Pool yetkilisi bu bir hata olsaydı aynı yolu izleyeceklerini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku