Bitcoin ve Dogecoin Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler ve Teknik Analiz!

27

Hafta başındaki kayda değer kazanımların ardından kripto para birimleri yavaş yavaş kırmızıya döndü. Haftalık zirvelerden sonra, özellikle ilk 10’daki kripto para birimi arasında düzeltmeler yaşanıyor. Örneğin, Bitcoin (BTC) 40 bin dolara yakın işlem görüp, Temmuz ayının en yüksek seviyesinden yüzde 4 düşerken, Ethereum 2 bin doların üzerinde destek için çabalıyor. Dogecoin son 24 saatte değerinin yaklaşık yüze 10’unu kaybederken, Cardano yüzde 6, Binance ise yüze 7 düdşüş yaşadı.

Bitcoin fiyat analizi

Boğalar 40 bin doların üzerinde destek ararken, Bitcoin bugün erken saatlerde güne düşüşle başladı. 40 bin doların üzerinde bir günlük kapanış, yatırımcıların 48 bin dolara kadar büyük bir ralli tahmininde bulunmaları nedeniyle daha fazla satın alma siparişini tetikleyebilir. Ancak direniş, yatırımcıların satış dürtüsü, genel baskıya katkıda bulundu. Böylece BTC, devam eden bir düzeltmenin ortasında 37.118 dolardan işlem görüyor. Kısa zaman dilimleri göz önüne alındığında çoklu satış sinyalleri görünüyor. Örneğin, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi dört saatlik grafikte bir satış sinyali vermek üzere ve daha fazla satıcıyı piyasaya katılmaya teşvik ediyor.


Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alımdan keskin bir geri çekilme, ayıların tamamen kontrol altında olduğunu gösteriyor. Yakında daha yüksek destek sağlanmazsa, önümüzdeki oturumlarda, Bitcoin fiyatının 36 bin dolar‘ın altına düşmesi beklenebilir.

Dogecoin fiyat analizi

Bitcoin düşüş uaşarken, altcoin’ler de lider kripto para birimini takip ediyor. Dogecoin (DOGE), haftalık en yüksek 0.233 dolar seviyelerine ulaştıktan sonra, diğer çoğu kripto para birimi gibi destek için çabalıyor. Meme odaklı token 0,2 doların üzerinde bir destek arıyor, ancak teknik göstergeler başka bir düşüşün muhtemel olduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki geçici destek, 100 Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) geçerli ve boğalar yakında toparlanmaya devam etmek isterse, bu nokta tutulmalı. Aksi takdirde, DOGE, başka bir önemli toparlanma gerçekleşmeden önce 0.185 doları test edebilir Pazartesi günü fiyattaki artışın, şu anda ortaya çıkmaya başlayan bir altın haç deseni oluşturmanın yolunu açtığını anlamak önemli. Bununla birlikte, boğalar, 0,22 doların üzerinde ve daha sonra 0,24 doların üzerinde bir yükseliş amacıyla çabalarını artırmak için bu formasyonun oluşmasını dört gözle bekliyorlar. Bu bağlamda, Bitcoin fiyat hareketi de önemli. BTC’nin öncülük edeceği bir ralli DOGE fiyatını da tetikleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku