Ünlü Yatırımcı: 2021 de Bu DeFi Tokenları Bitcoin den (BTC) Daha İyi Performans Gösterecek

0 0

Yılın başından bu yana kilitli toplam değerindeki istikrarlı artışla Ethereumun DeFi protokolleri yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ana kripto para birimlerindeki son düşüşe rağmen DeFi sektörünün kilitli toplam değeri kısa vadede herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeden DeFi Pulsea göre 2266 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

YouTube kanalı için yayınladığı yeni bir videoda tüccar Luke Martin Ethereum DeFideki bazı önemli protokollerin performansı konusunda oldukça olumlu düşünceler paylaştı. Martin yakında performans ve kâr açısından bu protokollerin 3 nedenden dolayı Bitcoini geride bırakacağına inanıyor. Bu nedenler: benimseme kullanım durumları oluşturma ve merkezi alternatiflerden uzaklaşma.

Three Arrows Capital CEOsu Su Zhudan alıntı yapan Martin DeFi tokenlerinin yeni ortaya çıkan bir eşler arası finansal ağda “gerçek sahiplik ve katılımı temsil ettiğini” belirtti. Yatırımcılar merkezi olmayan finansın küresel finansal sistemi yerinden etme olasılığına “uyanıyor”. Bu nedenle Martin şunları ekledi:

Kitleler bunu anlamaya başlıyor sadece erken yatırımcılar değil aynı zamanda daha yavaş hareket eden kripto para yatırımcılarının bile destekledikleri eski projelerden bazılarını gerçekleştirmeye ve belki de Bitcoine meydan okumaya başladılar bu para bir yere akacak.”

Bu anlamda Coinbase’in eski CTOsu Balaji Srinivasan bugün daha özel ve merkezi olmayan sistemler için bir talep tespit ediyor ve DeFi sektöründe oluşturulan araçların daha kullanılabilir hale geldikçe ortak operasyonlarda yeri olacağını tahmin ediyor.

Kar Potansiyeli Olan Ethereum DeFi Protokolleri

Martinin 2021de en iyi performans göstermesini beklediği ana protokoller arasında şunlar bulunuyor: Yearn Finance Synthetix Aave Uniswap SushiSwap Maker Compound THORChain Balancer Curve Finance Wrapper NXM REN Chainlink ve Band Protocol.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bu protokollerin performansı son 30 günün en iyileri arasındadır. Synthetix yüzde 2142 (SNX) ve Maker (MKR) yüzde 1883 kazançlar gösteriyor. Buna karşılık Bitcoin yüzde 52 ve Ethereum aynı dönemde yüzde 82 artış gösterdi.

Son olarak Martin bu protokollerin kullanım durumunun merkezi tokenlar tarafından oluşturulanlardan daha büyük olacağını belirtti. Tüccar tıpkı Bitcoinin altına bir alternatif olduğu gibi merkezi olmayan finansman da   Bitcoinin yerine geçeceğini tahmin etti. Martin şunları söyledi:

Bitcoin ve altın rekabetini düşünün. 100 yıl sonra hangisinin daha yüksek piyasa değerine sahip olacağını düşünüyorsunuz? Bence Bitcoin altının piyasa değerini çalmaya devam edecek. DeFinin (projelerin) de merkezileştirilmiş muadillerini tahtlarından etmeye devam edeceğini  düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku