Bu Endeksteki Düşüş Bitcoin (BTC) ve Altcoinler İçin Bir Uyarı Niteliğinde!

0 1

Korku ve Açgözlülük Endeksi 5 Kasım 2020den bu yana ilk kez 80in altına düştü. An itibariyle bu endeks iki buçuk aya yakın bir süredir 80in üzerine çıktıktan sonra şu anda 79da. Aşağıda Korku ve Açgözlülük Endeksinin mevcut seviyesinin görüntüsü bulunmaktadır.

 Bu Düşüş Ne Anlama Geliyor?

Daha önce de belirtildiği gibi bu endeksin bu seviyenin altına düştüğü en son tarih 5 Kasım 2020 idi. Bitcoin grafiğine bakıldığında bu son tarih 14 bin dolar fiyat seviyesinin güvenle kırıldığı ve BTCnin 16 Aralıkta 20 bin dolar engelini kırmaya doğru ilerlemeye devam ettiği bir dönemdi. 

Korku ve Açgözlülük endeksi 78e düştüğü 13 Ocaka kadar yüksek kalmaya devam etti. Tam iki gün sonra Bitcoin yüzde 26nın üzerinde ciddi bir şekilde düşerek 30 – 32 bin dolar destek bölgesine düştü. Korku ve Açgözlülük endeksinin aşağıdaki çizelgesi mevcut durumun görsel kanıtını gösteriyor.

80 değerinin altındaki düşüş Bitcoinin ve kripto piyasasındaki soğumanın ilk işaretleri olabilir. An itibariyle Bitcoin 35 bin dolarlık fiyat seviyesini destek olarak korumak amacıyla uğraşırken 34.830 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin genellikle bugünün haftalık kapanışında 30 bin dolarlık destek bölgesine geri dönmeye neden olabilecek zayıf bir performans sergiliyor. Genelde olduğu gibi Ethereum ve Chainlink gibi tüm altcoinlerin kaderi Bitcoinin istikrarına bağlıdır. Bu nedenle BTC bu önemli destek bölgesini kaybederse altcoinler de Bitcoin düzeltme yaşadıkça değer kaybetme açısından benzer bir kadere sahip olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku