Ünlü Yatırım Yöneticisi 2021 de Bitcoin in 30 Bin Doları Aşma Olasılığını Açıkladı

0 0

Bitcoin bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve 2020 bütün kripto para piyasası için inanılmaz derece heyecanlı bir yıl oldu. Bitcoin 20 bin doları geçtikten kısa bir süre sonra Perşembe günü 23 bin dolar aralığına yükseldi. Sektördeki pek çok kişi rallinin MicroStrategy Square ve PayPal gibi büyük kuruluşların Bitcoine yatırım yaptıktan sonra başladığına inanıyor.

Yatırım yöneticisi Timothy Peterson paylaştığı bir tweette Bitcoinin 2021de 30 bin doları aşma olasılığını analiz etiti ve olasılığın yüzde 50 olduğunu belirtti. Petersona göre böyle bir artış Bitcoinin beklenen getirisini yüzde 21e çıkarabilir:

Bitcoinin 2021de 30 bin doları geçme olasılığı yüzde 50. Bu Bitcoinin beklenen getirisini…yüzde 21e koyuyor.

 En son boğa koşusundan önce İngiltere merkezli Ruffer Investment Company yeni Bitcoin yatırım stratejisini açıkladı ve şu anda multi-strateji fonunun yaklaşık yüzde 25ini Bitcoine tahsis ettiğini söyledi. Öte yandan Deribit dün kripto para borsasının 100 bin dolarlık bir işlem fiyatıyla Bitcoin opsiyon sözleşmesi başlattığını ve önümüzdeki yıl 24 Eylülde sona ereceğini duyurdu.

Deribit’in opsiyon sözleşmesini başlatmasına yanıt olarak Timothy Peterson önümüzdeki Eylül ayına kadar Bitcoinin 100 bin dolara kadar çıkma olasılığının çok düşük olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

 Kazançlarını eritmek isteyen varsa parasını nakit olarak dolarda tutabilir. Bu seçenekten beklenen getiri etkin bir şekilde 0dır ve yükselen enflasyon karşısında başarısızlık olasılığı son derece yüksektir. Bitcoin satın al ve tutun! Uzun vadede başarısızlık olasılığı neredeyse sıfır ve yakında herkes bunun farkına varacak

Peterson Eylül ayının başlarında BTC o zamanki 11 bin dolarlık seviyeyi geri kazandığında Bitcoinin her 50-60 günde bir 1.000 dolar kazanç göstereceğini tahmin etmişti. Bitcoini “finansal bir devrim” olarak adlandıran Peterson Bitcoinin fiyatının  artık “düşmeyeceğini” söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku