Önümüzdeki Hafta Onaylanması Beklenen İkinci Teşvik Paketi Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler? 

0 3

Bitcoinin (BTC) fiyatı rekor seviyelerde kalıyor. Yıl boyunca benimseme kilit faktör oldu ancak kısa vadede Bitcoinin fiyat hareketi Amerika Birleşik Devletlerindeki iki büyük gelişmeye tepki veriyor gibi görünüyor. Yükseliş yörüngesinin devamı için her iki faktör de büyük öneme sahip.

 Kazançlarına rağmen Bitcoin 23 bin dolar seviyesinde iki ret gördü. Bir tüccara göre bu direncin üzerindeki yüksek satış baskısı kripto para birimini bir konsolidasyon aşamasına sokabilecek Bitcoin için yerel bir zirveye işaret ediyor. 2020 boyunca Bitcoin fiyatın ivme kazandığı ardından büyük ölçüde yükseldiği ve daha sonra konsolide olduğu benzer aşamalara girdi. Bu nedenle tüccar 2021 yılına kadar başka bir fiyat keşfi beklemiyor.

Tüccar Michaël van de Poppe Bitcoinin Mart 2020nin en düşük seviyesinden yüzde 500 artış gördüğünü belirtti. O dönemde dünya çapındaki merkez bankaları Covid-19un etkilerini hafifletmek için ekonomik önlemleri almaya başlamaya karar verildi ve budeğer deposu olarak kullanılan varlıklara fayda sağlandı. O zamandan beri Bitcoin altından daha iyi performans göstererek böylesi bir ekonomik ortamda en büyük kazanan oldu.

Bitcoin 50 bin dolara yükselecek

ABD Federal Rezervleri tarafından yapılan açıklamalar özellikle BTC yatırımcıları için olumlu yönde. Kurum Çarşamba günü ekonomik destek programını sürdüreceğini doğruladı. Öte yandan bir Washington Post raporu Başkan Donald Trumpın ABD vatandaşlarının alacağı ekonomik yardımı artırmaya çalıştığını ortaya çıkardı.

Teşvik paketini programı gereğince 1.200 dolarlık ilk yardım yapıldı ve Trump ikinci yardım çekinin 2 bin dolar olmasını istiyor. Her teşvik paketi de kaçınılmaz olarak ABD dolarının daha da değer kaybetmesine neden olacak ve Bitcoinin yükseliş senaryosunu daha da körükleyecektir.

2020 modeli gelecek yıl kendini tekrar ederse teşvik paketi doların çökmesine neden olacak. Zaten bu yıl dünyanın rezerv para birimi yüzde 7 değer kaybetti. Sonuç olarak daha fazla kurum Bitcoine yatırım yapacaktır. Bu bağlamda HornHairs takma ismini kullanan bir tüccar kripto para birimi için 50 bin dolar fiyat hedefi belirlerken şunları söyledi:

Kripto para ile tanışmamış pek çok insan yeni bir dünyaya uyanıyor ve BTC haberlerini duyuyor!  Daha sonra bu gelişmelere ikinci kez bir göz atmaları gerektiğini fark ediyor. İşte bu gerçek FOMO rallisinin başladığı zamandır.

Buna göre araştırma firması Glassnode türevler piyasasında fonlama oranının yükseldiğini gösteriyor. BitMEX yüzde 1.04 ile en yüksek fon oranını kaydeder ve yalnızca Bitfinex negatifte. Bu metrik pozitif olduğunda genellikle uzun vadeli bir BTC fiyatı rallisi durumunu destekler.

Glassnode ayrıca kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin milyonerlerinin sayısının eşi görülmemiş bir artış gördüğünü bildirdi. Bitcoin milyonerleri veya 1 milyon dolarlık adresler yüzde 150 artarak 66.540 adrese çıktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku