Ünlü Yatırım Uzmanı Mark Mobius Neden Kripto Para Piyasasını Korkuyla Takip Ettiğini Açıkladı

0 73

Ünlü yatırım uzmanı Mark Mobius, Bitcoin (BTC) ile teknoloji hisse senetleri arasındaki korelasyonun çok yakın olduğunu ve Bitcoin’de meydana gelecek düşüşün, teknoloji hisse senetlerini çok kötü bir şekilde etkileyeceğini söyledi.

Mobius, Bloomberg ile yaptığı röportajda, korkularından birinin Bitcoin’in düşüşü olduğunu ve bu yüzden, kripto para piyasasını oldukça yakından ve endişe içerisinde izlediğini belirtti.

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı efsanevi yatırımcı Mark Mobius, Bloomberg’e Bitcoin ile teknoloji borsası arasındaki korelayonun özelikle son dönemelrde giderek arttığını ve bunun büyük risk teşkil ettiğini ortaya koydu.

Bitcoin’in düşüşünün, teknoloji şirketlerinin hisse fiyatlarını “çok kötü” bir şekilde vurabileceğinden korktuğu için yatırımcılara, bu kripto para sektörünü yakından izlemelerini tavsiye etti.

Mobius, şu anda borsanın asıl sorununun teknoloji sektöründe olduğuna inanıyor. Yatırımcı şunları ekledi:

”Bitcoin’in ayakta kalmasını ve istikrarlı bir fiyat hareketi çizmesini umuyorum; bu durumda, teknoloji hisse senetlerinın bir düşüşün ardından tekrar yükselebileceğine inanıyorum.”

Altın’ın Fiyatının Düşmesinin Nedeni Bu

Altın’ın yakın zamanda 1.700 dolarlık seviyeye düşüşü sorulduğunda Mobius, altın ETF’lerden gelen büyük çıkışlara rağmen altınını elinde tuttuğunu söyledi ve şunları söyledi:

“Herkes Bitcoin’in,  dijital altın ve bir değer deposu olduğunu söylüyor! Uzmanlar, şu anda altın’daki düşüşün sebebinin bu olduğunu iddia ediyorlar.”

Mobius, altın ile Bitcoin arasında da bir tür korelasyon olabileceğini düşünüyor, “aksi takdirde altının düşmesi için iyi bir neden yok.” dedi

1,9 trilyon dolarlık teşvik programının onaylanmasıya, Bitcoin 55 bin dolar seviyesini geçti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku