Dubai’de Düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi’nden Çarpıcı Kripto Para Mesajları Geldi

0 142

Salı günü Dubai’de düzenlenen Dünya Hükümetker Zirvesi’nde, uzmanlar, kripto para biriminin bugün dünyanın en büyük ekonomik trendi olabileceğini belirterek, refahın ve geleceğin dijital ekonomiye bağlı olduğunu açıkladılar.

Blockchain Capital ve IGE’nin kurucusu Brock Pierce, hükümetlerin dijital para birimleri için düzenleyici ortamı şekillendirmek için harekete geçmeleri gerektiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Yapmamız gereken şey, düzenlemeleri geçirirken mantıklı kararlar vermemizdir, çünkü dünya değişiyor ve aceleyle alınan bir karar nedeniyle geride kalmak istemiyoruz.”

“Dünyadaki milyarderlerin neredeyse yarısı artık paralarını kripto paralardan kazanıyor. Dünya tarihindeki en büyük servet akımını yaşıyor olabiliriz, daha fazla insanın buna katılması önemli ”

Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su ve yönetici direktörü olan bir diğer dijital uzman Denelle Dixon, kripto para biriminin pek çok kişi için mevcut olmayan finansal araçlara erişim yaratmadaki rolünü vurguladı ve şunları söyledi:

“Bu tür para birimlerini ihraç eden merkez bankalarını, özel sektörü ve yenilik yapmak için yaptığı tüm çalışmaları görmezden gelmemeleri için teşvik etmemiz gerekiyor. Kullanıcılar için geçişi, sorunsuz hale getirebiliriz. Birlikte çalışabilirlik, ödemeler ve finansman altyapısı açısından en önemli unsurlardan biridir. ”

Dixon, sanal forum sırasında şunları söyledi: “Bence dijital ve kripto para birimleri ile ilgili çok fazla korku var. Bu paralar, düzenleyicileri ve politika yapıcıları korkutuyor, bu anlaşılabilir bir durumdur çünkü bu yeni bir teknolojidir ”

Kripto Para Birimlerini Kucaklayın

Zirveye katılan Decentral’ın kurucusu ve CEO’su ve Ethereum’un kurucu ortağı Anthony Di Lorio, şu tavsiyede bulundu:

“Devletlerin kripto para birimlerini benimsemesi ve bu dijital paralar hakkındaki ön yargıları ortadan kaldırmak için insanları eğitmesi gerekiyor. Ayrıca, diğer sektörlerin bu teknolojilerin kendilerine yardımcı olabileceğini ve onları ortadan kaldırmayacaklarını anlamalarını sağlamaları gerekiyor. Anlamadığımız şeyden korkmak insan doğasıdır ve korkuyu bilgiyle yeneriz. Dijital para birimini tanımak için, 10 dolar kadar düşük bir fiyata dijital para satın alarak küçük çapta başlayabilirsiniz”

Endüstri düzenlemesiyle ilgili olarak Dixon şunu hatırlattı: “Merkeziyetsiz bir ağ olması gerektiğinden, ağ katmanı düzenlenmemelidir. Bu, insanların dünyanın her yerindeki varlıklara sahip olmasına izin verecektir. Varlık ihraç eden finansal kurumlar zaten düzenlenmiştir. Yalnızca dijital varlıklarla ilgili mevcut tüm boşlukları gidermek için düzenleme yaptığımızdan emin olmalıyız.”

Bulut ve Blockchain Teknolojileri

Parity Technologies CEO’su ve kurucusu Jutta Steiner, ‘Kapsayıcı Ekonomi için Finansmanı Merkeziyetsizleştirme’ başlıklı başka bir oturumda, bulut ve blockchain teknolojilerinin, finansal modeller geliştirmede ve doğrudan finansmanda daha sürdürülebilir ve daha güçlü dijital ekonomiler oluşturmak için. yeniliklerin benimsenmesini hızlı bir şekilde izleyebileceğini ve bireyleri ve girişimcileri güçlendirebileceğini söyledi.

Steiner, kripto para birimi modellerinin ve blockchain teknolojilerinin, kullanıcılar arasında güvenilirliği ve şeffaflığı artıran açık bir çevrimiçi finansal sistemde para ve varlıkları aktarırken doğrudan iletişim kurmalarına izin verdiğini söyledi. Dijital para alanında faaliyet gösteren firmaların varlıkları 40 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca, dijital finansal sistemin uzun vadeli bir vizyon altında geliştirildiğini, akıllı telefonlar ve bireyler tarafından yönetilen gelişmiş dijital uygulamalar aracılığıyla kredilere ve doğrudan finansmana erişimi kolaylaştıran yeni mekanizmalar, araçlar ve çözümler sunduğunu, teknolojik mükemmelliği artırdığını ve çeşitli küresel zorluklara hazırlandığını belirtti ve şunları ekledi:

“Dünya, merkeziyetsiz finansal sistemlerin hızlı bir şekilde benimsenmesine tanık oluyor ve hükümetlerin, finansal sistemin verimliliğini ve güvenilirliğini artırmak için dev finansal kurumlara başarılı alternatifler olan yenilikçi modellere doğru bu geçişi organize ederek hayati bir rol oynayacağını umuyoruz. ve bu, finansal altyapıya erişimi iyileştiririr”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku