Ünlü yatırım şirketinden 450 milyon dolarlık kripto para planı

0 0

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitzin başka bir kripto fonu yaratmayı planladığı bildiriliyor.

PİYASALARDA BEKLENTİ NE YÖNDE? TIKLAYIN

Financial Timesdaki rapora göre 10 yıl önce Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulan şirket 450 milyon dolar kazanma umuduyla ikinci kripto yatırım fonunu başlatmak istiyor.

Konuyu bilen kaynaklara dayanan haberler şirketin yeni fonu yaklaşık bir hafta içinde sonuçlandırabileceğini belirtiyor.

Yatırım devi 2018 ortalarında 300 milyon dolar ile kripto paralara odaklanan ilk fonunu yarattı. Şirket aynı zamanda potansiyel endüstri girişimcileri için bir kripto okulu işletiyor ve Facebookun Libra projesinin destekçisidir. Libranın gelişimini ve yönetimini üstlenen Libra Birliği üyesi Andreessen Horowitz de bu projenin finansmanında yer aldı.

Şirketin ilk kripto para fonunu oluştururken yaptığı açıklamada “5 yıldır kripto varlıklarına yatırım yapıyoruz. Bu yatırımların hiçbirini kaldırmadık ve yakın zamanda yapmayı planlamıyoruz. A16z kripto fonunu 10 yıldan fazla yatırım yapacak şekilde yapılandırdık. Piyasa koşullarından bağımsız olarak zaman içinde sürekli yatırım yapmayı planlıyoruz. Başka bir kripto kışıyla karşılaşırsak yatırımlarımıza agresif bir şekilde devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Andreessen Horowitz; Ayrıca Celo Chia Network Basis CryptoKitties ve AVA gibi blockchain girişimlerine de yatırım yapıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku