Ünlü trader: Bitcoin yeni zirvelere ulaşma yolunda

0 0

Coinmetrics BTC altınla yüksek korelasyon kaydettiği için Bitcoinin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine düşeceğini tahmin ediyor.

Söz konusu raporda Coinmetrics Covid-19 salgınının duyurulmasından sonra piyasa çöktüğünde Bitcoinin “önceki boğa koşularında görmediğimiz şekillerde büyüdüğünü” belirtiyor. Bu nedenle kripto para biriminin temellerinin büyük bir fiyat artışına işaret ettiğini belirtiyorlar.

Bitcoin bu yılın 12 Martından bu yana altınla güçlü bir korelasyon sergiledi. “Kara Perşembe” den sonra Bitcoinin altın 2.0 olarak anlatımı kripto para birimini bir değer deposu olarak benimseyen yatırımcılar arasında güç kazandı. Bu anlamda BTC altınla en yüksek korelasyonunu ve ABD doları ile tersine en düşük korelasyonunu göstermiştir. Coinmetrics şunları ekledi:

“BTCye genellikle dijital altın deniyor ve veriler bu iddiayı giderek daha fazla destekliyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde MicroStrategy ve Square gibi halka açık şirketler BTCyi hazine rezerv varlığı olarak satın aldıklarını ve elinde tuttuklarını açıkladılar. Ek olarak zincir içi veriler 12 Marttan bu yana BTC tutmanın (diğer adıyla HODLing) fiyat yükselirken arttığını gösteriyor.”

Yukarıdakileri ifadeleri desteklemek için bir yıl boyunca hareketsiz kalan BTC arzının yüzdesi % 625ten fazla bir oran  ile en yüksek seviyesinde. Aynı zamanda Bitcoinin ağı 100 $ dan fazla BTCye sahip sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. 22 Ekimde bu metrik 9.74 milyondu. Coinmetrics trendin BTC sahiplerinin arttığını ve Bitcoinin benimsenmesi için olumlu bir işaret olduğunu gösteriyor.

Bitcoin halving’inin BTCnin fiyatı üzerindeki etkisi

2020 boyunca BTClerini merkezi borsalardan taşıyan BTC sahiplerinin yüzdesinde bir artış oldu. Bu BTClerinin velayetini almayı tercih eden kişilerin sayısında bir artış olduğunu gösterir. Coinmetricsin en önemli bulgusu yarıya indirildikten sonra önemli ölçüde düşen BTClerin ihracı ile ilgilidir:

Tarihsel olarak BTC fiyatı önceki her halving sonrası 1.5 yıl içinde yerel bir zirveye ulaştı. Tutma aktivitesi arttıkça tüm işaretler BTCnin yükselişe hazır olduğunun sinyalini veriyor.

Bu anlamda kripto traderı ve yatırımcı Josh Rager yarılanmadan 24 hafta sonra Bitcoinin “yeni zirvelere ulaşma yolunda” olduğunu belirtti. Rager Bitcoinin 2016 yarılanmasından sonraki fiyatı ile mevcut fiyat arasında bir karşılaştırma yaptı ve Bitcoinin önümüzdeki aylarda önemli bir hamle yapacağına inanıyor….

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku