Ünlü teknik analist:  Bitcoin bir daha asla 10 bin doları görmeyecek

0 2

 Bitcoin 100 günden fazla bir süredir 10.000 doların üzerinde seyrediyor. Stok akış modeli BTCnin 2021 yılına kadar 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

Tanınmış bir analist bu hafta ilginç bir tweet atarak Bitcoinin bir daha asla 10.000 doların altına düşmeyeceğini iddia etti.

Analistin ileri attığı teoriye göre fiyat art arda 100den fazla belirli bir seviyeye ulaştığında asla geri dönmedi. Bu özellikle 1 dolar 10 dolar 100 dolar ve 1.000 dolar seviyelerinde görüldü. Bitcoin son zamanlarda aynı şeyi 10 bin dolar ile yaptığından aynı davranış beklenebilir.

Stok akış modeli bu tahmini daha da doğruyor. Popüler analist Plan B tarafından oluşturulan S2F olarak da bilinen Stok Akışı BTCnin “stok” ve “akışından” yararlanan bir kripto para birimi teknik analizidir . S2F mevcut stoğa ulaşmak için varlığın cari üretim oranında alacağı yıl sayısını gösteren bir sayıdır. Bu sayı ne kadar yüksekse fiyat da o kadar yüksek olur.

Model önde gelen kripto para biriminin 2021 yılına kadar 100 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

BTC 16 bin doların üzerine çıktı

Bitcoin fiyatı 16 bin dolarlık bölgenin üzerine çıkmayı başardığı için tarihi bir perşembe günü yaşadı. IntoTheBlock’un IOMAP’ına göre fiyat 17.000 dolar lık bölgeye geçmeden önce 16.700 dolar da orta seviye veya güçlü bir dirençle karşı karşıya kalacak.

Kripto para borsası OKCoinin COOsu Jason Lau mevcut durumu mükemmel bir şekilde özetledi.

Bitcoin üç yıl içinde ilk kez 16 bin dolar a ulaştı ve mevcut yükseliş trendini doğruladı.

Lau ayrıca güçlü kurumsal ilgiyle  PayPalın kripto alımlarını açtığını ve uygun ralli başlatmak için mükemmel bir fırtına olduğunu söyledi. 20.000 dolar a giden yolda minimum direnç var ve işaretler çok olumlu diye de ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku