Dünyaca Ünlü Şirket: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Başlıyor!

424

Pantera Capital firması, Bitcoin’in 2024 yılında yaşayacağı halving’in öncelerinde 36 dolar seviyelerinde olabileceğini söyledi. Firma, halving sonrasında ise Bitcoin’in 149 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtti. Pantera Capital şirketi müşterileri için birde not yayımladı. Bu notta, 30 Kasım’a kadar bu süre zarfında Bitcoin’in dip bölgesini bulacağı yazıyordu. Pantera Capital aslında ABD merkezli bir kritpto para yatırım ve varlık yönetim firmasıdır. Ve öngörülerine göre, Bitcoin bir sonraki ödül yarılanmasının ardından ciddi bir yükseliş yaşayacak.

Bitcoin 30 Kasım’a kadar düşecek

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve diğer yöneticiler müşteriler için yayımlanan değerlendirme notunda lider kripto para birimi Bitcoin’in Kasım ayı sonlarından kendi dip seviyelerini bulacağını açıkladı:

“Bitcoin için geçmiş tarihlere baktığımızda, halving’in 477 gün önce dibi bulması gerekmekteydi. Dibi bulduktan sonraki süreçte yukarı yönelim gösterir ve ardından adeta bir patlama yaparak iyice zirveye yükselirdi. Halving’in ardından gerçekleşen ralliler genellikle 480 günlük bir süreye sahiptir. Bitcoin’in geçmişte yaşadıkları eğer tekrarlanırsa, Bitcoin düşüşü 30 Kasım 2022’ye kadar devam edecektir. Sonraki süreçlerde ise 2024’ün başlarına kadar bir ralli görebiliriz.

Dünyaca Ünlü Şirket: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Başlıyor!

Bitcoin 149 bin dolar seviyelerine çıkacak

Daha önce kriptoarena.com olarak paylaştğımız üzere Pantera Capital şirketinin müşterileriyle paylaştığı notta Bitcoin için tahminlerde yer alıyordu. Pantera’ya göre, Bitcoin yaşanacak halving öncesi seviyelesinin 36 bin dolar civarı olduğunu söyledi. Ancak, halving sonrası için ise Bitcoin’in 149 bin dolar seviyelerine kadar ivme yakalayacağını belirtti:

“2020’de ki ödül yarılanması zamanında yeni Bitcoin’lerin sisteme girişi, bir önceki yarılanma zamanına göre yüzde 43 düşüş yaşamıştı. Bu durum Bitcoin fiyatına da yansıdı ve fiyatlarda yüzde 23’lük bir düşüş gözlemlendi. Yeni dönem halving’in ise Mart 2024 tarihlerinde yaşanması bekleniliyor. Bitcoin’lerin büyük kısmının tekrardan dolaşımda olacağını varsayarsak bu yükselme etkisi daha da büyüyebilir. Eğer Bitcoin için tarih tekerrür ederse, halving öncesi 36 bin dolar civarındayken, sonrasında 149 bin dolar seviyelerini görebilir.”

Dünyaca Ünlü Şirket: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Başlıyor!

Bitcoin halving döngüleri ve kripto para piyasasının

Halving kripto para piyasası son derece önemli bir olaydır. Çünkü Bitcoin sınırlı arzına yaklaşırken üretilen yeni coin’lerin oranında bir başka düşüşe işaret eder. Bitcoin’in maksimum arzı 21 milyondur. Ağustos 2022’nin sonu itibariyle, dolaşımda yaklaşık 19,1 milyon bitcoin var. Madencilik ödülleriyle serbest bırakılacak yaklaşık 1,9 milyonu kaldı. 2009 yılındaki blok ödülleri 50 Bitcoin’di. İlk halving’den sonra 25, ardından 12.5 oldu. Daha sonra 11 Mayıs 2020 itibariyle blok başına 6.25 Bitcoin’e düştü. Bunu başka bir bağlamda; dünyadan çıkarılan altın miktarının her dört yılda bir yarıya indirilmesiyle açıklanabilir. Aşağıdaki grafikte, halving döngüleri ardından Bitcoin’in fiyat açısından izlediği rota yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak uzmancoin
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku