Pantera CEO’su: Bu Gelişme Bitcoin (BTC)’i Uçurabilir
Pantera CEO’su: Bu Gelişme Bitcoin (BTC)’i Uçurabilir

Pantera CEO’su: Bu Gelişme Bitcoin (BTC)’i Uçurabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto odaklı bir hedge fonu olan Pantera Capital’ın genel müdürü Dan Morehead, kitlesel benimsemenin Bitcoin (BTC) fiyatını üç yıl gibi kısa bir sürede 400.000 dolara kadar çıkarabileceğini düşünüyor. İşte ünlü CEO’nun bu iddiasının detayları…

Ünlü CEO’ya göre BTC fiyatı, temelde arz talep ilişkisine dayalı

Kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış Amerika merkezli bir hedge fonu olan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Bloomberg TV ile yaptığı yeni bir röportajda, lider kripto para biriminin fiyatına ilişkin çarpıcı tahminlerde bulundu. Aynı zamanda Pantera Capital’ın kurucusu olan Morehead, Bitcoin (BTC)’in fiyat artışının ekonominin temeli olan Arz ve Talep ilişkisi üzerine kurulu olduğunu ifade ediyor. Kriptoarena.com olarak görüşlerini yakından izlediğimiz Dan Morehead lider kripto para biriminin fiyat hareketine ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Her iki yılda bir, geçmişe göre 10 kat daha fazla insan kripto para kullanıyor ve bu on yıldır devam ediyor. Her iki yılda bir, 10 kat daha fazla. Ve her iki yılda bir kripto para biriminin fiyatı 10 kat arttı. Ve bana göre, önümüzdeki 5-10 yıl içinde akıllı telefonu olan hemen hemen herkes kripto para kullanacak ve bu doğruysa, BTC çok daha yüksek bir fiyata sahip olacak.

Morehead Bitcoin (BTC)’in 2025’e kadar 400 bin dolar olacağını düşünüyor

Geçtiğimiz yıl yayınladığı bir Blockchain raporunda Morehead, ABD dolarının değeri düştükçe Bitcoin’in yeni bir fiyat aşamasına girdiğini belirtmişti. Doların sabit varlıklar karşında değeri düştükçe Bitcoin’in daha da yükseleceğini de ifade etmişti. Morehead, yakın zamanda yaptığı açıklamada ise lider kripto para biriminin fiyatını 2025 yılına kadar 400 bin dolara çıkaracağını düşündüğü katalizörleri de açıklıyor. Ünlü hedge fonunun genel müdürü Bitcoin fiyatını artıracak etkenler hakkında şu açıklamaları yapıyor:

Aslında bunun gibi bir sayı olacağını düşünüyorum. Bitcoin’in rerçekten olan tüm kullanım durumları giderek yaygınlaşırken, insanlar bunu kullanıyor. Şimdi kurumsal yatırımcılar, 10 veya 20 baz puan alarak, belki 10 yıl içinde portföylerinin yüzde 8’ine kadar bu alana gerçekten yatırım yapıyorlar.

Pantera Capital başkanı BTC konusunda iyimser olmasına rağmen kripto alanında “yeni inovasyonun çoğunun başka şeylerde olduğunu” düşündüğünü söylüyor. Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 1,50 oranında düşüş kaydederek 41.385,69 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto para birimi, bir hafta önce fiyatlandırıldığı seviyeye oranla yüzde 6’dan fazla artış kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Pantera CEO’su: Bu Gelişme Bitcoin (BTC)’i Uçurabilir