Ünlü Rapçi Akon Uganda’da Fütüristik Bir Şehir İnşa Ediyor!

0 30

Senegal asıllı Amerikalı rapçi ve iş adamı Akon, bu kez Doğu Afrika ülkesi Uganda’da bir kripto şehri inşa etmeye hazırlanıyor.

Uganda’nın önde gelen televizyon ağı NBS tarafından hazırlanan bir rapora göre, ülke hükümeti proje için arazi tahsis edeceğini duyurdu.

Uganda’daki Akon City’nin büyüklüğünün 1.7 kilometre kareyi kaplayacağı bildirildi

Akon ayrıca memleketi Senegal’de 6 milyar dolara çok daha büyük bir kripto para şehri inşa ediyor ve proje 2 bin dönümlük veya yaklaşık 35 kilometre kareyi kapsıyor. Her iki fütüristik şehir de Akon’un Stellar blockchain tabanlı kripto para birimi Akoin’i (AKN) kullanacak.

Uganda’nın kripto para şehri geliştirme projesini finanse edip edemeyeceğiyle ilgili soruları yanıtlayan Akon, şu yanıtı verdi:

“Bence  Ugandalılar finanasal olarak bunu karşılamanın bir yolunu bulacaklar çünkü bu onları motive edecek […] Nihayetinde bir fırsat yarattığınızda, insanlar bu fırsatla öğrenirler ve bu sayede motive olurlar ”

İstihdam Fırsatları Artacak

Projenin duyurulduğu basın toplantısında ne Akon ne de Uganda hükümeti şehrin tahmini maliyetihakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Ancak Akon, kripto şehrinin ülkeye daha fazla yatırım çekmesine yardımcı olurken aynı zamanda Ugandalılar için istihdam fırsatları yaratacağını belirtti. Uganda’daki Akon Şehri’nin 2036’da tamamlanması bekleniyor.

Akoin projesi, iki Afrika ülkesindeki kripto para şehirlerinin yanı sıra, Kenya’daki 2 milyar dolarlık Mwale tıbbi metropolü ile de ortaklık yapıyor. Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere AKN, tıp ve teknoloji kentinde tam dağıtım için ayarlandı ve personel maaşlarının yanı sıra günlük ödeme işlemleri için kullanılacak.

Projenin bir parçası olarak, Akoin ekibi, dünyanın dört bir yanındaki 40 milyon online mağazada Akoin’i harcamasına olanak tanıyan bir AKN banka kartını da piyasaya sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku