Ünlü Milyardere Göre Ethereum (ETH) Bu Sebeplerden Ötürü Bitcoin den (BTC) Daha Avantajlı

0 0

Ünlü milyarder Mark Cubanı artık hepimiz yakından tanıyoruz ve kripto para birimleri hakkında yaptığı tartışmalı yorumlara alıştık. Aklımızda kalan en ünlü sözü Bitcoin yerine muzları tercih ederim demesi oldu. Dünyanın en ünlü milyarderleri arasında yer alan NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban katıldığı bir Youtube söyleşisinde Bitcoin Ethereum ve merkeziyetsiz finansa ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin karşıtlığı ile sık sık gündeme gelen Cuban Bitcoin’e yönelen kurumsal ilgi hakkında değerlendirmede bulundu ve bu konuda fikrinin değişmediğini belirtti. Cuban Bitcoini bir para birimi olarak tanımlamıyor. Bitcoin’nin para birimi olma fonksiyonu göstermediğini belirten milyarder Bitcoin’e bir değer deposu gözüyle bakıyor.

“Bugüne kadar söylediğim gibi Bitcoin bir para birimi değil. Fakat güçlü bir değer deposu. Bugün değişen şey de bu. Yatırımcılar onun bir değer deposu olduğunu anlamaya başladığı için ona yöneliyor.”

DeFi ve Blockchain Teknolojisine Övgü

Daha ucuz olduğu için bir çok ülkenin blockchain üzerinden kendi dijital parasını çıkaracağına inanan Cuban blockchain teknolojisinin gelecek vaat ettiğini ifade etti.

“Geleneksel para birimleri aşırı şekilde maliyetli. Basılan her kuruş için para kaybediyoruz. Bunun için bütün ülkeler dijital paraya geçiş yapacaklar. Ülkeler dijital para birimlerine daha fazla girdikçe altın rezervlerinin belirli bir yüzdesini satıp bununla BTC ve ETH alabilirler.”

Blockchain üzerindeki işlevselliği nedeniyle Etheruem’un Bitcoin’e nazaran daha avantajlı olduğunu ifade eden milyarder şunları söyledi;

“Akıllı sözleşmeleri kripto paraların patladığı ve bankacılık sistemi için büyük bir tehdit oluşturduğu en önemli an olarak görüyorum. Bu nedenle “Ethereum’un sıradan insanlar için Bitcoin’e göre daha fazla avantajı var.”

Cuban’ın akıllı sözleşmeleri desteklemek için yaratılan Etheruem’a ve DeFi projelerine olan ilgisinin temelinde bu projelerin mevcut bankacılık sistemini gölgede bırakacak bir finansal alt yapı inşa etmiş olmaları yatıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku