Ünlü Milyarder Tim Draper Tarafından Desteklenen Kripto Para Projesinde Kapatma Kararı Alındı

0 11

Milyarder girişimci Tim Draper tarafından desteklenen ABD merkezli bir kripto para projesi token lansmanının gerçekleşmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Kullanıcıların belirli hisseli varlıklarda yüzde 65 APY kazanmalarına fırsat sağlayan DeFi Money Market DAO (DMM) ani bir kararla kapatma kararı aldı. Haberin ortaya çılkmasından sadece bir hafta önce şirket platformun yerel tokenı DMG sahipleri için bir yarışma bile düzenlemişti.

Başlangıçta ekip hızlı kapatma kararının nedeni olarak düzenleyici soruşturmaları gösterdi ancak ekip karar için daha ayrıntılı bir açıklama yaparak projenin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından incelemeye tabi tutulduğunu belirtti.

Topluluktan gelen sorulara yanıt olarak proje sahipleri şu şekilde açıklama yaptı;

“15 Aralık 2020de DMM Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC) bir soruşturma kağıdı aldı. Bu soruşturma mTokens ve DMG tokenlarının satışı ve ticari faaliyetlerini kapsıyor.”

Şirket projeyi durdurma kararı almasına rağmen SEC ile davası hala devam ediyor. Şirket DMG sahiplerine paralarını iade etme planı üzerinde çalışıyor ancak bu konu üzerinde kesinleşmiş herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku