Ünlü Milyarder in Değişimi Aslında Bitcoin in (BTC) Başarısını Özetliyor! 

0 2

Bitcoinin gördüğü ilgiyle 2021 büyük bir değişim yılı olduğunu şimdiden kanıtladı. Birçok Bitcoin karşıtı söylemlerini değitirmeye başladı. Milyarder Mark Cuban da bu isimlerden bir tanesi ve Bitcoine karşı duruşunu giderek yumuşatırken aslında bu değişim bize Bitcoinin başarı hikayesini özetliyor. .

Dallas Mavericksin sahibi bir keresinde “Bitcoin yerine muzu tercih edeceğini” söylemişti. Ancak en son blog gönderisine bakıldığında teknoloji milyarderi artık Bitcoinin dijital değer deposu anlatımını destekliyor gibi görünüyor.

Cuban Bir Zamanlar Bitcoine Yatırım Yapmaya Karşı Uyardı

Cuban Bitcoin konusundaki duruşunu tersine çeviren iş adamlarından sadece bir tanesi. JPMorgan CEOsu Jamie Dimon gibi lider kripto para birimini sahtekarlık ya da baloncuk olarak nitelendirecek kadar ileri gitmedi.

Birkaç yıl önce Cuban Bitcoin’e yatırım yapmayı “kumar”a benzetmiş ve kaybetmenin en büyük olasılık olduğunu söylemişti. Özellikle ICO dolandırıcılığı ve benzer vakalar yüzünden bu yorumlar kamuoyunun panik  içinde olduğu bir anda gelmişti ve dikkate alınmıştı.

Cuban kripto para birimi gibi yüksek riskli varlıklara birikimlerimizin yüzde 10una kadar yatırım yapmanın sorun olmadığını söyledi. Ancak bunu yapan herkesin para kaybetme olasılığını ve fikrini kabul etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yakın zamanlarda Cuban Bitcoinin bir “değer deposu” olduğunu söyledi ancak sorunları çözmede yararlı veya doğası gereği değerli olmasının aksine BTCyi bir dine benzetti.

“Düşüncelerim değişmedi. Altın gibi bir değer deposu ve herhangi bir sorunun çözümünden çok din gibi tapılan bir varlık. “

 Bir Değer Deposunu Oluşturan Şey Değişti

Cuban son blog yazısında gençlik zamanındaki pul koleksiyonculuğunu hatırlattı ve pul satıcıları arasındaki fiyat farklılıklarından nasıl yararlandığını anlattı. Buradan Cuban’ın girişimci ruhunun  çocukken bile var olduğu görüyoruz.

Koleksiyoni oluşturan parçalarının varlığın kanıtı ve kıt olmaları açısından  fiziksel sahiplenmeyi gerektirdiği için değer deposu olarak fonksiyon gördüğünü gözlemledi. Fakat ünlü milyarder şimdi 2021de dijital kavramının bu gözlemi ve anlayışı tamamen tersine çevirdiğini kabul ediyor.

Ancak son 3 yılda bir şeyler değişti (kripto para meraklıları bunun 2009dan beri devam ettiğini söyleyerek farklı bir hikaye anlatacaklar). Blockchain akıllı sözleşmeleri  dijital ürünleri ve bunlarla ilişkili işlemleri benzersiz şekilde tanımlama yeteneğini desteklemek amacıyla ortaya çıktı ve gelişme kaydetti. “

Cuban Bitcoin ve Ethereum gibi dijital ürünlerin fiziksellikten yoksun olsalar bile kullanılabilirliği veya kıtlığı tanımlayabileceğini sözlerine ekledi. Bu kimsenin kontrol etmediği merkeziyetsiz bir blockchain ile bir araya gelerek kripto para birimini meşru bir değer deposu haline getirir.

Cuban birçok insanın dijital ve fiziksel yatırımların eşit derecede geçerli olduğunu yeni yeni fark etmeye başladıklarına işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku