Günün Öne Çıkan Çarpıcı Kripto Para Haberleri (1 Şubat 2021)

0 1

Elon Musk ve Ripple (XRP) Yine Sahnede 

Bugün kripto para dünyasına damga vuran isim yine Elon Musk oldu. Clubhouse’daki konuşmasında Musk’ın Bitcoin’den bahsedip bahsetmeyeceği merak ediliyordu. Ünlü girişimci Bitcoin’in iyi bir yatırım olduğunu belirterek “Bir Bitcoin destekçisiyim. Bitcoin’in geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eğişiğinde olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Musk yıllar boyu arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna etmeye çalıştığını belirtti. Başarılı isim ayrıca “En az 8 yıl önce Bitcoin satın almalıydım. Biraz yavaş davrandım.” diyerek partiye geç kaldığını ifade etti.

XRP bugün yüzde 50 ve son 48 saatte neredeyse yüzde 100 artış gösterdi. Piyasa analistleri son XRP fiyat rallisinin geçen hafta Wall Streetteki GameStop fiyat rallisine benzer klasik bir kripto para pompası vakasından başka bir şey olmadığını öne sürüyor. Analistlere göre  XRPin bu hareketi devam ettirip ettiremeyeceği henüz belli değil. Bununla birlikte mevcut dalgalanmaya göre XRP 075 – 10 dolar arasındaki seviyeleri test edebilir. Fakat çoğu analist bunun geçici bir şişirme olduğu konusunda hemfikir. 

Reddit Şimdi de Gümüşe El attı 

Gümüş  fiyatı sekiz yıllık bir düşüş trendini sona erdirdi ve Mart 2013ten bu yana ilk kez bugün 30 dolara yakın bir fiyata ulaştı. Geleneksel varlığın fiyatındaki ani yükseliş GME pompasının arkasındaki Reddit grubu   wallstreetbets tarafından besleniyor gibi görünüyor. Grup gümüş piyasasına karşı milyarlarca açık pozisyona sahip olan JP Morganı düşürmek için piyasayı short squeze yapma çağrısında bulundu.

ARK Investin yeni araştırmasına göre Bitcoin fiyatı daha fazla şirket hazinelerinin bir kısmını dijital varlığa tahsis ettiği için çok daha fazla yükselebilir. Şirketin yıllık raporunda ARK “tüm S&P 500 şirketleri nakitlerinin yüzde 1ini BTCye ayırırsa” Bitcoinin fiyatının yaklaşık 70 bin dolara yükseleceğini söyledi. BTC için destek büyümeye devam ettiğinden bu senaryo  gerçekçi görünüyor. Rapora göre:

“2017ye kıyasla son Bitcoin arama hacimlerine göre Bitcoinin fiyat artışında hype daha az rol oynuyor. Bitcoin daha fazla güven kazanırken bazı şirketler lider kripto parayı bilançolarında nakit olarak görüyor. “

Veriler Ocak ayında  BTC tarihindeki diğer tüm aylara göre daha fazla aktif Bitcoin cüzdanlarının olduğunu gösteriyor. Bitcoin 41.940 dolarlık rekor yüksek fiyatı dışında Ocak ayında bir başka tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı. Zincir üstü analiz firması Glassnodedan alınan veriler ağın bugüne kadarki en yüksek sayıda aktif kullanıcıyı gördüğünü gösteriyor. Bitcoin Ocakta 223 milyon aktif cüzdan sayısına ulaştı

İsviçre Parlementosundan Önemli Adım 

Pazartesi günü İsviçre blockchain yasasının şirket reformlarını kapsayan birinci bölümü yürürlüğe girdi. Eylül 2020’de ülkenin parlamentosu ülkede kripto ve blockchain teknolojisi için genişletilmiş bir düzenleyici çerçeveyi kabul etmişti. Bir Swissinfo raporuna göre yeni düzenleyici çerçevenin uygulanması; İsviçre’nin gelişen kripto para ve blockchain durumunun iyileştirilmesine yardımcı olacak. Nitekim ülkedeki sektörün içindeki insanlar Eylül 2020’de parlamento tarafından kabul edilen değiştirilmiş mevzuatta yer alan genişletilmiş mali ve kurumsal reformları övdü.

Japon kripto para borsası Coincheck büyük küresel taraftar token üreticileri Chiliz ve Socios ile ortaklık kurdu. Yeni ortaklığın bir parçası olarak Coincheck Chiliz ve Sociosun taraftar tokenlarını Coincheckin non-fungible tokenında veya NFT piyasasında listeleyeceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku