Ünlü Milyarder Mark Cuban: “Dogecoin (DOGE) Kısa Zaman İçerisinde 1 Dolara Ulaşacak”

0 379

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, “6.556.000.000 DOGE değerinde Mavs ürünü satarsak, Dogecoin kesinlikle 1 dolar seviyesine ulaşacak” dedi.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin’i (DOGE) bir ödeme şekli olarak kabul etmesinin ardından yalnızca üç gün geçmesine rağmen ünlü milyarder, token fiyatının 1 dolara ulaşacağı iddiasında bulundu.

Cuban, Cumartesi günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, müşterilerinin Dallas Mavericks için yapılan işlemlerde 20.000’den fazla Dogecoin (yaklaşık 1018 dolar) kullandıklarını ve artık dünyanın en büyük Dogecoin tüccarı olduğunu iddia etti.

Kripto Para Birimleri İle Ödeme Kabul Eden İlk NBA Takımı

İki yıl önce kripto para cüzdan şirketi BitPay aracılığıyla ödemelerde Bitcoin’i (BTC) kabul etmeye başlayan Mavericks, kripto para birimlerini biletler ve ürünler için bir ödeme şekli olarak tanıyan ilk NBA takımı oldu. Mavericks hayranları ayrıca Bitcoin Cash (BCH), USD Coin (USDC), Gemini Doları (GUSD), Paxos Standard (PAX) ve Binance USD (BUSD) ile ekipman ve hediyelik eşya için ödeme yapabiliyorlar.

Dogecoin’de Elon Musk Etkisi

Şaka olarak yaratılmış olmasına rağmen, Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere milyarderlerin sosyal medya paylaşımlarıyla DOGE son birkaç ayda ciddi şekilde yükseldi. Musk’ın tweetleri, DOGE fiyatını, Ocak ayında 0,01 dolar seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,078 dolara taşıdı. Yazım sırasında DOGE fiyatı, 0,0509 dolar seviyesinde yer alıyor, yani kripto paranın 1 dolara ulaşmak için yüzde 1,864 artması gerekiyor.

Dallas Mavericks’in sahibi daha önce DOGE’u, bir ekonomi öğretme aracı olarak tanımlamış ve token’ı kripto para piyasasında paranızın karşılığını alabileceğiniz en eğlenceli yol olarak tanımlamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku