Ünlü Kripto Para Borsasının Kurucu Ortağı: Bir Sonraki quot GameStop quot Altın Olabilir

0 0

Ünlü kripto para borsası Gemininin kurucu ortağı Cameron Winklevoss geçtiğimiz Pazar günü sosyal medya ağı Reddit’teki bireysel trader’ların tetiklediği iddia edilen ve hala devam eden gümüş rallisinin “bize değerli metal piyasalarının ne kadar saçma altı boş olduğunu gösterebilir” diyerek iddialı bir çıkış yaptı.

Winklevoss “Gümüşü baskılamanın sonuçları küçümsenemez. Gümüş için gerçek gümüşten daha fazla kağıt olduğu iddiası olduğu ortaya çıkarsa sadece kazanç muazzam olmakla kalmayacak ve sıradaki altın olacak. Bitcoin bunu düzeltir.” dedi.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Reddit grubu WallStreetBetsin (GameStop hisselerinin son rallisiyle tanındılar) artık gümüşü hedef aldığına dair söylentiler internette çok fazla ses getirdi. Bloomberge göre koordineli bir şekilde hareket eden bir trader grubu başlangıçta gümüş fiyatını geçen Perşembe yüzde 68e kadar pump’lamayı başardı. Öte yandan WallStreetBetsin bazı üyeleri yakın zamanda “gümüş baskısına” katıldıklarını reddettiler ve böyle bir kampanyanın yalnızca büyük hedge fonlarına faydalı olacağını işaret ettiler.

Nitekim bireysel trader’ların bugün de gümüşün fiyatını yükseltmeye devam ettikleri görülüyor. Trader’lar gümüş madenciliği şirketlerinin hisselerini toplu olarak satın alarak gümüşün fiyatını troy ons başına 30 doların üzerine çıkardılar ve böylece Şubat 2013ten bu yana en yüksek fiyat görülmüş oldu. Winklevossa göre bireysel trader’ların bu başkaldırısı gümüş piyasasının hileler üzerine kurulu olduğunu kanıtlayabilirse o zaman bir sonraki hedef altın olabilir.

Winklevoss “Gümüş piyasasının hileli olduğu kanıtlanırsa bir sonraki hedefin altın piyasasının olacağına inansanız iyi olur. Özellikle dolardan uzaklaşmış ülkeler ve büyük altın tutucuları olan merkez bankaları için bu BÜYÜK bir olay olabilir” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku