Ünlü İsim İçinde 10.000 Bitcoin (BTC) Bulunan Bilgisayarını Kaybetti

0 94

Amerika’daki sağcı medya grubu Infowars’ın kurucusu Alex Jones, kendisine Bitcoin (BTC) tutkunu Max Keizer tarafından verilen ve içinde 10 bin Bitcoin bulunan dizüstü bilgisayarı kaybettiğini açıkladı. Cuma günü Andrew Schulz ve Akaash Singh’ı ağırladığı TV şovunda, Keizer’in kendisine 10 yıl önce bir dizüstü bilgisayarda 10 bin Bitcoin verdiğini söyledi.

Amerika’nın aşırı sağcı web ve radyo programı sunucusu, yaratıcı komplo teorileriyle tanınıyor. New York Magazine tarafından “Amerika’nın önde gelen komplo teorisyeni” olarak tanımlandı ve Southern Poverty Law Center onu “çağdaş Amerika’daki en üretken komplo teorisyeni” olarak tanımlıyor.

Uzun süredir Bitcoin eleştirmeni olan Jones, geçen yıl Şubat ortasına kadar kripto para birimlerini eleştirmeye devam etti ve  Keizer’a Bitcoin’i desteklediğini canlı yayında itiraf etti: “Haklısın, uzun zaman önce Bitcoin’e kervanına girmeliydim.” O sırada Keizer, Bitcoin fiyatının 400 bin dolar’a ulaşacağını tahmin etmişti.

Jones Salı günkü programda şunları paylaştı: “On yıl önce … Max Keizer bana geldi ve sizin için 10 bin Bitcoin’im olduğunu söyledi. Bu geleceğin parası. Yeni küresel para birimi olacak.” Ancak Jones şunları iddia etti:

”İçinde 10 bin Bitcoin bulunan dizüstü bilgisayarı kaybettim. Bugün 10 bin Bitcoin’in değeri nedir? Çok!”

Schulz, Jones’un Bitcoin’lerinin değerini hesaplamasına yardım etti ve 10 bin BTC’nin yaklaşık 600 milyon dolar değerinde olacağını tahmin etti. Schulz: ”Seni salak. O dizüstü bilgisayarı hemen bulun” dedi. Jones’un isteği üzerine Schulz ayağa kalktı ve hafifçe Jones’a iki kez tokat attı. Jones: “Bunu hak ediyorum,” diye haykırdı. Setteki herkes gülerken, bir yandan da hikayenin doğru oolup olmadığını merak ettiler.

Max Keizer, Jones’a 10 Bin Bitcoin Verdiğini Teyit Etti

Keiser, Jones’a gerçekten de içinde 10 bin BTC bulunan bir dizüstü bilgisayar verdiğini doğruladı. Keiser daha sonra şunları söyledi:

“Evet. O sırada fiyat 5 doların altındaydı. Şimdi bu hikaye, Bitcoin’deki en şaşırtıcı olaylardan birisi.

Jones’un kaybettiği 10 bin Bitcoin 600 milyon dolar değerinde. Yakında, 2,2 milyar dolar değerinde olacak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku