Dev Yatırım Yönetimi Firması Yatırımcıları Bitcoin (BTC) Konusunda Eğitmeye Başladı

0 36

ABD merkezli yatırım yönetimi firması Morningstar, yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri konusunda eğitmeye başladı.

Morningstar, yatırımcılar için sunduğu bir soru-cevap paylaşımında, bilgilendirme girişiminin dijital alanda yakın zamanda büyüme yaşadıktan sonra yatırımcıları güçlendirmedeki rolünün bir parçası olduğunu belirtiyor. Ancak firma, yatırımcılara kaynak sunmasına rağmen kripto para yatırımı konusunda uzun vadeli bir stratejinin olmadığını kabul ediyor. ABD’li yatırım yönetimi devi bu konuda şunları söylüyor:

Dijital varlık piyasasına olan yatırımcı ilgisini izlemeye devam ediyoruz ve yatırımcıların portföylerinde kripto para birimlerini başarılı bir şekilde nasıl kullanabileceklerini değerlendiriyoruz. Örnek olarak, şu anda borsa veri platformumuzda 120’den fazla kripto/dijital varlık borsasının beslemesini taşıyoruz.

Morningstar, yatırımcıları dijital varlıklar üzerine aydınlatmanın bir parçası olarak, sektörü dört bölüme ayırması da dikkat çekiyor. Bu dört bölüm şu şekilde; kripto para birimleri, kripto para birimi depolama ve ödemeler, dijital menkul kıymetler ve hizmetler, ağ ve borsalar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku