Ünlü İsim Bitcoin Fiyat Beklentisine Karşı Çıktı: Mümkün Değil!

861

Into The Cryptoverse Kurucusu ve CEO’su Benjamin Cowen, Bitcoin(BTC)’in 18 ay içerisinde 250 bin dolar fiyat seviyesine çıkabilmesinin, kesinlikle içinde bulunduğumuz piyasa koşulları nedeniyle mümkün olmadığını söylüyor.

Draper’in BTC fiyat beklentisine sıcak bakmıyor

Yakın tarihte gerçekleştirdiği bir röportajda, kripto para ticareti topluluğunun önemli bir üyesi olan Crypto Quant Analyst ve Into The Cryptoverse’in Kurucusu ve CEO’su Benjamin Cowen’e, girişim yatırımcısı Tim Draper’ın, Bitcoin fiyatının 250 bin dolara ulaşacağına dair tahmini hakkındaki görüşü sorulduğunda yıl olarak 2023’te gerçekleşme ihtimali olduğunu söylediği görüşe katılmadığı belirtiyor.

 

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, önceki ayın sonlarında lider kripto para birimi fiyatının gelecek yıl 250 bin dolar seviyesine kadar ulaşacağı öngörüsünde bulunmuştu. Cowen’e göre, BTC fiyatının önümüzdeki 18 ay içerisinde altı haneden oluşan rakama ulaşacağı konusunda iyimser bir bakış açısında olmadığını dile getiriyor:

Bir zamanlar 2023 yılına geldiğimizde bu fiyat seviyelerine ulaştığımız yıl olacağına inanmak isterdim, belki de 250 bin dolar her zaman çok yüksek bir seviye olacaktı, 2023’e kadar 100 bin dolardan fazla olabilecek bir fiyat düşünüyordum.

CEO, Bitcoin sahibi kadınların sayısına dikkat çekiyor

Into The Cryptoverse CEO’suna göre, bireysel yatırımcılar aniden BTC hakkında çok olumlu bir bakış açısına sahip olsalar bile, bunun Bitcoin fiyatını gelecek yıl içerisinde 250 bin dolar seviyesine çıkarmak adına yeterli olması durumunun hala mümkün görünmediği söylüyor. BTC gibi riskli varlıkların sonunda 100 bin dolar fiyat değerine ulaşması için, genel perakende tutumunun çok güçlü olması gerektiğini söylemeye devam ediyor. Özellikle mevcut yükselen enflasyonun etkileri göz önüne alındığında, gelecek yıl için çeyrek milyon dolara ulaşacağımız bir senaryonun gerçekleşme durumunu görmekte zorlandığını belirtiyor.

Yüksek enflasyonun ikinci zirve dönemlerini temsil eden 1940 yılı ve 1970 yılına geri dönebileceğini ve borsanın bu döngüler içerisinde yıllar ilerledikçe oldukça iyi ilerlediğini görebileceğimizi söylüyor. Bununla birlikte, kripto para piyasası ilk zirve enflasyon kararı sırasında en yüksek noktasına ulaşana kadar düşmeye devam edecek diyerek sözlerine devam ediyor:

Muhtemelen gerçekleşecek bir şey ve kadınlarında lider kripto para birimi Bitcoin’i kullanmaya tam olarak ne zaman başlayacağını bilmiyorum. 14 BTC sahibinden biri kadındı. Ancak şu anda bu ortalamanın altıda bir gibi bir durumda görülüyor. Ve bana göre sonunda eşit olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku