Ünlü Girişimci Garry Tan Bu Yatırımından 6 Bin Kat Kar Elde Etti!

0 124

Resmi olarak halka arzından sadece bir gün sonra Coinbase, multi-milyar dolarlık başarı hikayeleri yaratmaya başladı bile. Popüler yatırımcı ve Initialized Capital’in kurucusu Garry Tan, şirketin lansmanının ardından Coinbase’e yatırdığı 300 bin doları nasıl 2,4 milyar dolara çevirdiğinin hikayesini anlattı.

Coinbase, ABD’nin en büyük kripto borsası haline gelmeden ve yaklaşık 100 milyar dolar değerine sahip olmadan çok önce, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un beyni daha mütevazı bir başlangıç ​​yaptı. Aslında, farklı bir adı bile vardı :Bitbank.

Tan’ın hikayesi, Brian Armstrong’dan haftalarca “deli gibi kod yazdığını” söylediği ve bir ortak aradığı bir e-posta aldıktan sonra başladı. Tan’ın ilk tavsiyesi Armstrong’u “insanlara bunun aslında diğerlerinden çok daha büyük bir proje olduğunu göstermeye” teşvik etti.

Armstrong, Tan’a şifreli bir şekilde yazmaya devam etti ve “gelecekteki kurucunuzu zaten biliyorsunuz. Kimse henüz bilmiyor. ” dedi. Tan o zamanlar, Bitbank’ın desteklediği tek varlık olan Bitcoin’e (BTC) kimsenin gerçekten inanmadığını kabul etse de, aslında Armstrong hayranıydı ve ona bir iyilik yaptı.

Daha spesifik olarak, Tan, Armstrong’u şirketi YC’nin kabul yazılımına,  Armstrong’un programa kabul edilmesini sağladı. Armstrong, katıldığı zaman, şirket zaten bir isim değişikliğinden geçmişti: Bitbank’tan Coinbase’e.

Tan, çoğu insanın başlangıçta Coinbase’e yatırım yapmaktan kaçındığını itiraf etti; ancak, esas olarak yeterli çözümlerin bulunmayışından dolayı muazzam bir potansiyel gördü. Sonuçta, BTC birkaç yıldır zaten vardı. Mt. Gox’tan Bitcoin almaya çalışırken “korkunç bir deneyim” yaşadı. Bu yüzden, Tan, süreci kolaylaştırmayı vaat eden bir projeye dahil olması gerektiğine karar verdi.

Bitcoin’e İnan; Dolara inanma

Tan’ın Bitcoini daha kolay erişilebilir hale getirmeye yardım etmek istemesinin belki de en önemli nedeni, doların gelecekteki değeri konusundaki şüphesiydi.

Başkan Nixon döneminde,  dolar, “isteğe bağlı olarak basılabilir” bir fiat para birimi haline geldi. Buna karşılık, Bitcoin, politikacıların imzalarıyla geliştirilemeyen sabit bir tedariğe sahip önceden programlanmış bir varlıktır. Ayrıca, yarılanma adı verilen ve enflasyon oranını da düşüren bir olaydan sonra her dört yılda bir arzı azalmaktadır.

6 Bin Kat Yatırım Getirisi

Tan’ın Armstrong’a olan inancıyla birleşen Bitcoin inancı, onu Coinbase’in başlangıcının ve geleceğinin hayati bir parçası olmaya ikna etti. Nihayetinde Tan, Coinbase’e 300 bin dolar  tahsis etti.

Dün bildirildiği üzere, on yıldan kısa bir süre sonra, borsa doğrudan halka arz yoluyla halka açıldı. Bloomberg de dahil olmak üzere birçok kaynağa göre Coinbase, yaklaşık 100 milyar dolarlık bir değerleme ile tarihteki en büyük doğrudan listeleme oldu.

Doğal olarak bu, paydaşlar için büyük kazançlar anlamına geliyordu. Tan, ilk yatırımının 6 bin katı muazzam bir yatırım getirisi sağladığını, yani akıllara durgunluk veren 2.4 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku