Ünlü Fon Yöneticisi Bitcoin (BTC)’İn 100 Bin Dolara Çıkma İhtimalini Değerlendirdi

309

Yatırım danışmanlığı firması Midas Touch Consulting’in genel müdürü ve fon yöneticisi Florian Grummes, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki altı ay içinde muhtemelen 100 bin dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Ancak, yönetici varlığın fiyatının kısa vadede düşüş yaşayabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin 100 bin dolara ulaşmadan önce tekrar 25 bin dolara düşecek

Grummes, yatırımcıların son günlerde gerçekleşen ralliye güvenmemeleri ve varlığa temkinli yaklaşmaları gerektiğini belirtti ve BTC’nin, yeni bir rekor fiyattan önce önümüzdeki aylarda potansiyel olarak daha fazla düzeltme yaşayacağını kaydetti. Yönetici, 100 bin dolarlık hedefin kripto para birimi sektörünün çoğu için mantıklı bir fiyat olduğunu savundu ve şunları ekledi:

Son beş hafta içinde deneyimlediğimiz şey, ilk satıştan sonra kripto paralarda gerçekleşen güçlü bir artış. Meydana gelecek başka bir satış, Bitcoin fiyatını 25 bin ABD dolarına kadar çekebilir. BTC’nin önümüzdeki altı ay içinde muhtemelen 100 bin dolar olacağını düşünüyorum.

Bitcoin Bu 3 Sebepten Ötürü İvme Kaybediyor: Düşüş Devam Edecek mi?
 

Grummes’e göre, Bitcoin 100 bin dolardan işlem görürse, varlık fiyatı hareketi ve tarihsel bir eğilime girecek. Daha fazla yatırımcı para pompaladıkça varlığın potansiyel olarak artacağını, ancak Bitcoin’in yüzde 70’e varan satışlar yaşayabileceğini belirtiyor. Yönetici,  vahşi dalgalanma olasılığına rağmen volatilitenin bu noktada azalacağını öne sürdü.  Grummes, daha da ileri giderek varlığın birkaç yıl içinde 1 milyon dolardan işlem görebileceğine inanıyor.

BTC altından daha iyi performans sergileyecek

Yöneticinin tahmini, Bitcoin’in son haftalarda kısa vadeli bir ralliye girişerek 50 bin doların üzerinde işlem yapmaya çalışmasıyla geldi. An itibariyle, Bitcoin 49.044 dolardan işlem görüyor. Powell’ın açıklamalrı sonrası, BTC fiyatı ivme kazandı. Grummes, mevcut fiyat hareketinin piyasanın bir kripto kışında olduğunu veya 100 bin dolara doğru yolda olduğunu gösterdiğini belirtti.

Ayrıca, son ralliyi Bitcoin’in aşırı satılmasına bağladı ve sektörün giderek olgunlaştığını ekledi. Çin gibi ülkelerin baskılarını sürdüreceğini söyleyen Grummes, ABD‘deki regülasyon konusunda da kaygılı. Grummes, baskının madencilik faaliyetini etkilemesine rağmen, Bitcoin ağının dirençli kaldığını belirtti. Ayrıca Bitcoin’in yıl sonuna kadar değerli metallerden daha iyi performans göstermeye devam edeceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptoslate.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku