Bloomberg’den Kritik Ethereum Raporu: Kurumsal Yatırımcı Davranışları Değişiyor

156

Ethereum (ETH), kurumsal yatırıcmının ilgisini çekmeye devam ederek, Bitcoin (BTC)’in egemenliğine meydan okuyor. Güncel verilere göre, BTC yatay yönde hareket etmeye devam ederken, Ethereum, güncellemeleri ve ekossitemde meydana gelen yenilikler sayesinde, kurumsal seviyede daha fazla dikkat çekmeye başladı.

Kurumsal yatırım, Bitcoin’den Ethereum’a kayıyor

Bloomberg tarafından sağlanan veriler, spot fiyata yüzde 8.37 primli bir aylık vadeli sözleşme ticareti ile Ethereum’a kurumsal ilginin arttığına işaret ediyor. Öte yandan, Bitcoin‘in oranı yüzde 6.58’de kalıyor. Ethereum, yükselişini kanıtladığı bir prim oranında duruyor. Nisan ayından bu yana, Ethereum açık pozisyon oranı Ağustos itibariyle 0,1’den 0,3’e yükseldi. Rakamlar, kurumsal yatırımcılar tarafından Ethereum’a artan ilginin bir işareti olarak yorumlanabilir.

Kurumsal yatırımcı davranışı, iki varlığın son fiyat hareketinden etkilenmiş olabilir. Özellikle, bu yılın başlarında görkemli bir ralli sürdürdükten sonra, artan baskılar ve düzenleyici endişe nedeniyle Bitcoin fiyatı düştü. Bu dönemde, kripto para piyasasında, Ethereum merkeziyetsiz finans ve NFT’lerdeki faaliyetleri güçlendirdiği için ivme kazanıyordu. Bu nedenle, BTC düşerken Ethereum’un değeri ve kullanımı artmaya devam ederse, daha fazla kurumun varlığa yönelmeye devam etmesi ve fiyatı yükseltmesi büyük bir olasılık olarak görülüyor.

JPMorgan: Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek

Özellikle analistler, Etherum’un önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasındaki hakimiyeti hakkında tahminler yapıyorlar. Örneğin, kripto ticaret platformu FalconX Aya Kantorovich’in urumsal başkanı, Ethereum’un Bitcoin’i geçerek, kurumsal yatırımcılar için bir numaralı varlık olacağını söyledi. Yöneticinin açıklamalarını, kurumların sektöre girmesiyle desteklenen Bitcoin rallisinin ortasında yaptı. Özellikle, Ethereum’un son dönemdeki başarısı kurumsal artan ilgiye bağlanabilir.

Ethereum EIP-1559 Güncellemesi Bitcoin Segwit'ten 34 Kat Daha Hızlı Benimsendi

Ethereum ağındaki dikkate değer güncellemelerden biri, mevcut enerji tüketen iş kanıtı ağından uzaklaşarak staking’i tanıtmak.Nisan ayında JP Morgan, likiditedeki gelişmeler ve Ethereum Blockchain’de daha yüksek bir ciro nedeniyle Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini belirten bir rapor yayınladı. Ethereum (ETH) güncellemesi EIP 1559’un benimsenmesi, Bitcoin (BTC)’in Segwit’ini birden fazla faktörle geride bıraktı ve 34 kat daha hızlı bir benimseme gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku