Çin Kripto Para Madencilerini Avlamak için Yeni Bir Sistem Geliştirdi

123

Çin’in kriptoya yönelik yasaklarındaki en son gelişme, Çinli güvenlik firması 360’ın kripto para birimi madenciliği davranışını izleyen bir sistem başlatması oluyor. Çin hükümetinin madencilik yasaklarına yönelik düzeltme önlemlerinin uygulanmasını kolaylaştırmak için, 360’ın “tehdit durumu izleme sistemi” olarak bilinen en son aracı, bir madencilik çeşidi geliştirdi.

Çinli güvenlik şirketi madencilik davranışlarını izlemek için bir sistem geliştirdi

Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Çin uzun bir süre kripto para madenciliğini yasaklamasıyla konuşulmuştu. Son gelişmelere göre Çin merkezli bir güvenlik firması olan 360 madencilik davranışlarını izleyen bir sistem başlattıklarını duyurdu. Güvenlik firmasının sistemi, ağ genelinde madencilik ana bilgisayar verilerinin elde edilmesine daha fazla yardımcı olan büyük ağ varlık haritalamasını ve madencilik tehdidi istihbaratını destekliyor. Ayrıca 360’ın Tehdit Durumu İzleme Sistemi tarafından Kasım ayında elde edilen izleme verilerine göre 109 bin aktif adresin madencilik IP’si tespit edildi. Ek olarak, en çok kullanılan ağ türlerinin konut geniş bantları, kurumsal özel hatlar ve veri merkezleri olduğu ortaya çıktı. Bu ağlar esas olarak Guangdong ve Jiangsu’da, Zhejiang ve Shandong eyaletlerinde bulunuyor.

360, şirketin ilk olarak coğrafi alan ve ağ türü dahil olmak üzere birden fazla boyutta istatistiksel izleme yoluyla makro düzeyde kripto para madenciliği verilerini elde ettiği “test + tedavi” stratejisine güveniyor. Bu arada, yasa dışı faaliyetlere karşı önlem alma gerekliliğine bağlı olarak 360, bu madencilik ev sahiplerinin ayrıntılı bir listesini bir araya getiriyor. Daha ayrıntılı listenin içeriği, IP adresi, coğrafi konum, ağ türü, bağlantı sıklığı, elden çıkarma önerileri ve birime dahil olan madencilik ana bilgisayarına ilişkin diğer bilgileri içeriyor. Bu da düzenleyicilere daha fazla önlem almaları için önemli bilgiler sağlıyor.

Çin kripto para madenciliğini hedefliyor

Kriptoarena.com olarak daha önce sıklıkla belirttiğimiz üzere, mutlak bir kripto para yasağı için çok sayıda başarısız çaba gösteren Çin’in otoriter hükümeti şimdi belirli kripto kategorilerini hedefleyerek daha izole bir yaklaşım tercih ediyor. Şu anda hükümet hem kamu hem de özel kuruluşların kripto para madenciliğini kısıtlamaya odaklanırken ülkeyi kriptodan yalıtmayı amaçlıyor.

Geçen ay, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), faaliyetin sürdürülemez doğası göz önüne alındığında, komisyonun endüstriyel ölçekli Bitcoin madencilik faaliyetlerini ve buna katılan devlet şirketlerini çökertmeye hazır olduğunu doğruladı. Ayrıca hükümet, kripto para madenciliğini Çin’in Karbon Nötr emellerini tehlikeye atmakla tehdit eden “son derece zararlı” bir uygulama olarak kabul etti. Yetkililer bundan böyle yasağa uymayan şirketlere elektrik fiyatlarında zam yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku