Ünlü Ekonomist: Dünya Ekonomisi Bataklıkta! Hızla Bu Varlıklara Yatırım Yapıyorum!

0 42

”Zengin Baba Yoksul Baba” isimli ünlü ekonomi kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ekonomi zayıflarken Bitcoin’e (BTC), Ethereum’a (ETH )ve değerli metallere yatırım yaptığını açıkladı.

Yaptığı yeni bir podcast bölümünde, ünlü yazar ve girişimci, hangi değer deposunun daha üstün olduğunu tam olarak belirtmese de, şu anda olabildiğince fazla BTC, ETH ve altına sahip olmak için çabaladığını söylüyor. Kiyosaki şunlar söyledi:

“Ekonomide yaşanacak büyük bir çöküş yüzünden, çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve bu konuda  tartışmaya dahi girmiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında polemiklere girer. Max Keiser ise Bitcoin tutkunu ve sürekli altın-Bitcoin savaşı yaparlar. “Neden tartışıyorsunuz?” Şu anda alabildiğiniz kadar hem altın hem de Bitcoin alın çünkü hükümet çuvalladı. Mahvolduk. Tüm ekonomimiz mahvoldu. O kadar derinden borç içindeyiz ki, hem ABD hem de Dünya ekonomisi  bataklıkta ve hızla batıyoruz. Bunun tek kurtuluş yolu, altın, gümüş, ve Bitcoin satın almak.”

Nakit Çöptür 

Geçen yıl Kiyosaki, Bitcoin’in 2021’de 50 bin dolar seviyesini geçeceğini tahmin etmişti. Bu tahmininin sadece Bitcoin’in gücüne değil, ABD ekonomisinin ve hükümetinin zayıflığına dayandığını söyledi.

“Bitcoin’i yargılamıyorum. Hükümetimizin aptallığını değerlendiriyorum. Emlakçı olarak ne kadar borcun temerrüde düşeceğine baktığımda aklıma gelen soru şu: San Francisco çevresindeki tüm ofis binaları kiralarını ödeyemezse, onları kim kurtaracak? Bu, çökmeye yüz tutmuş ekonomik sistemimizin bir sonucu. Bahse girerim, Merkez Bankası, daha fazla para basacak ve basmazlarsa yine de mahvolacağız.

Soru şu, paranı nereye yatırıyorsun? Yıllar önce kariyerime “nakit çöptür” diyerek başladım ve artık çöp oluyor. Daha fazla yapay zeka ve teknoloji, sistemi daha da dijitalleşti. Amerika ekonomisinin gidişatı alarm veriyor ve beni gerçekten derinden endişelendiriyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku