Citibank Yöneticisine Göre Bu Sektörler Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Yatırım Seçenekleri

0 81

Citibank’tan David Bailin, giderek artan yatırımcı ilgisi nedeniyle Bitcoin’in (BTC) başarılı olacağına inanıyor. Yönetici, lider kripto para biriminin bir portföyün parçası olabileceğini belirtirken, bazı “devasa durdurulamaz trendlerde” Bitcoin’den daha iyi yatırım fırsatları görüyor.

David Bailin, Citigroup’un varlıklı bireylere ve ailelere hizmet vermeye adanmış bir yan kuruluşu olan Citi Private Bank’ta Yönetici Direktör ve Baş Yatırım Sorumlusu (CIO). Citibank web sitesinde “servet uzmanı” olarak listelenmiştir. Bailin, Çarşamba günü Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkında konuştu ve şunları söyledi:

”İnsanlara, herkesten gelen yoğun ilgi nedeniyle Bitcoin’in iyi iş çıkaracağınından hiç şüphem olmadığını söylüyorum.”

Ancak Citi yöneticisi, bunun onu “temelde” korkuttuğunu belirtti. Bailin, Citi’ye 2009 yılında Yönetilen Yatırımlar Küresel Başkanı olarak katıldı ve Ekim 2017’de Küresel Yatırımlar Başkanı olarak terfi etti.

Bailin, “Citi Private Bank’ta ve Citi Global Wealth’te gerçekten bu temel ve fırsatçı yatırım kavramına odaklandık.” İlki, geleneksel bir portföydeki toplam miktarın yüzde 85’ini veya daha fazlasını temsil ediyor ve “temel yatırıma” odaklanıyor. İkincisi, Citi müşterilerinin Bitcoin’e maruz kalmayı seçebilecekleri yerdir.

Citi Private Bank CIO’su şu uyarıda bulundu:

”Bitcoin’e bu şekilde maruz kalmak için, gerçek Bitcoin’in sahibi değilseniz, bu fonlardan veya yapılardan herhangi biri bunu yapmanın çok verimsiz bir yolu olabilir.”

Ocak ayında Citi, Global Tüketici Bankacılığı (GCB) ve Kurumsal Müşteriler Grubu (ICG) içindeki varlık yönetimi ekiplerini birleştiren tek bir varlık yönetimi organizasyonu olan Citi Global Wealth’i kurduğunu duyurdu.

 Daha İyi Yatırım Fırsatları

Bailin, müşterilerin “gerçek dijital para biriminin fiyat değerine yatırım yapmalarına” olanak tanıyan bir “toplam getiri takası” da dahil olmak üzere müşterilerine Bitcoin’i sunmanın yollarını aradığını söyledi. “Sanırım bunu yapmanın muhtemelen en verimli yolu bu.”

Citibank servet uzmanı, Bitcoin şu anda en çok konuşulan varlık olsa da, Citi müşterileri için, büyük veri, uydu teknolojisi, güneş enerjisi gibi “durdurulamaz trendlerde” daha iyi fırsatlar gördüğünü ekledi. CIO şunları söyledi:

”Bu türden durdurulamaz dev trendler, gerçekten harika yatırım fırsatlarıdır, muhtemelen uzun vadede Bitcoin’den çok daha iyidir. Bu yatırımlarla onları tanımlayabilir, niceliklendirebilir, onları ilgilendiren şirketleri bulabilir ve bahsettiğimiz pazarın büyüklüğünün olağanüstü olduğunu görebilirsiniz”

Bu ayın başlarında Citigroup, Bitcoin’in dönüm noktasında olduğunu ve uluslararası ticaret için tercih edilen para birimi olabileceğini belirten derinlemesine bir rapor yayınladı. Firma, “Kripto para biriminin ana akıma muazzam dönüşümünün başlangıcında olabiliriz,” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku