Ünlü Ekonomi Yazarı: Covid-19 Kaynaklı Global Eknomik Kriz 2021 de Başlayacak. Peki Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

0 0

Bitcoin tutkunu ve blok zinciri uzmanı Andreas Antonopoulos 2021deki bir ekonomik krizin BTCnin yararına olmayabileceğini tahmin ediyor.

Anita Posch ile yakın zamanda yapılan bir podcast röportajında ​​Antonopoulos Covid-19 salgınının olası ekonomik sonuçlarını ve bu finansal türbülansın Bitcoin fiyatına neler yapabileceğini analiz etti.

Covid-19 Henüz Zirve Yapmadı

Sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Antonopoulos Covid-19 salgınının muhtemelen Mart ayına kadar zirveye çıkmayacağını tahmin ediyor ve krizin hükümet yetkilileri tarafından özellikle de ABDli politicılar tarafından ele alınma şeklinin büyük sonuçları olacağı konusunda uyarıyor.

“Dürüst olmak gerekirse durum daha iyiye gitmeyecek aslında daha da kötüye gideceğini düşünüyorum. Özellikle ABDde önümüzdeki dört ay içinde çok daha kötüye gideceğini düşünüyorum çünkü Covid-19 henüz  zirve yapmadı ve muhtemelen Marta kadar da zirve yapmayacak …

Olası Bir Eknonomik Kriz Bitcoin İçin Kötü Olur

Analist: Covid-19un ekonomi üzerindeki gerçek yıpratıcı etkileri özellikle ABDde ve bence Avrupada henüz hissedilmedi. Bu bir şekilde ertelendi. Geri itiliyor ve neredeyse bir yıl kadar etkili bir şekilde geri itildi ancak daha fazla üzeri kapatılamaz. Ne zaman geri itilse ödediğimiz bedel artıyor ve ekonomi üzerindeki etkisi daha ileride daha da kötü olacak bu yüzden bu sürdürülebilir bir yaklaşım değil. Önümüzde çok ama çok zor zamanlar olduğunu düşünüyorum. ” dedi. 

 Kitapları en çok satanlar arasında yer alan yazar  2021de meydana gelecek bir ekonomik felaketin Bitcoinin potansiyeline ulaşma yolunda engel olacağını söyledi.  Antonopoulos Amerika Avrupa ve tüm bu ülkelerin para birimlerinde bir istikrar görmeyi tercih edeceğini belirtti. 

“Para krizi ortamının 100 yıldır görülmemiş seviyelere ulaşacağını düşünüyorum. Ve sonsuza kadar istikrarlı olduğunu düşündüğümüz her şey sonsuza kadar istikrarlı olmadı.

Bu durum Bitcoin için iyi değil. Bitcoinin fiyatı için kesinlikle iyi değil. Kısa vadede aslında kötü… Altı milyardere dayalı Bitcoin gibi küresel bir para biriminde başarı elde edemeyiz. İnsanlara anlattığım gibi plan bu değil …

Bitcoinde başarıya ulaşmamızın yolu kriz değil. Sanırım sektörümüzdeki pek çok insan felaket konusunda iyimser bence inanılmaz derecede alaycı ve bu felaketlerin yarattığı insani etkiyi de hesaba katmıyor. Dürüst olmak gerekirse avro ve doların istikrarsızlaşmadığını görmek isterim ve ABD ve Avrupa ekonomisinin biraz istikrar kazanmasını istiyorum. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku