JP Morgan Stratejistlerinden Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Analizi ve Fiyat Tahmini

0 4

 Bitcoin fiyatı tekrar 30 bin doların üzerine çıktı ve büyük bankalar BTCyi yakından takip edip cesur fiyat tahminleri yapmaya devam ediyorlar.

Önde gelen ABD bankası JP Morgandaki stratejistler detaylı piyasa analizi yapıyor ve Bitcoini altın gibi geleneksel değer varlıklarıyla karşılaştırıyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler Bitcoinin yaklaşık 580 milyar dolar olan mevcut piyasa değerinin 146 bin dolarlık teorik bir fiyat oluşturmak için 4.6 kat artması gerektiğini öne sürdüler. Bloomberge göre bu borsada işlem gören fonlar veya külçe ve coinler yoluyla altın için yapılan toplam özel sektör yatırımıyla eşleşecek.

JP Morgan Kasım 2020de şirketteki analistlerin Bitcoinin kurumsal yatırımcıları çekmek için altınla rekabet ederken on katına kadar yükselebileceği yönünde benzer bir tahmin yapmışlardı.

Bu son tahmin yatırımcıların altın yerine Bitcoine yönelerek uzun vadede Bitcoin için büyük bir artıya işaret ettiğini ima etti. Bununla birlikte Bitcoin ve altın arasındaki dalgalanmalarda bir yakınlaşmanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi olası olmadığından bu birkaç yıl alacak süreç olacaktır. 

  Uzun Vadeli BTC Fiyat Tahmini: 146 Bin Dolar 

 JPM stratejistlerine göre; “Bu 146 bin dolar ın üzerindeki teorik Bitcoin fiyat hedefinin uzun vadeli bir hedef ve dolayısıyla bu yıl için mümkün olmayan bir fiyat hedefi olarak kabul edilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Kripto para ile bazen sıcak bazen de soğuk bir ilişkisi olan Wall Street bankası kurumsal cüzdanlarda ve Grayscales Bitcoin Trust gibi fonlarda artışla birlikte Bitcoin fiyatlarında uzun vadeli bir ilerleme görüyor. Firma 23 milyar dolarlık seviyeye ulaşarak yönetim altındaki varlıklar açısından yeni bir rekora daha imza attı.

JP Morgan stratejistleri FOMO yükseldikçe fiyatların yükselmeye devam edebileceğini öne sürdüler ancak bu seviyelerde sürdürülemez olacağını da ekledi:

“Mevcut spekülatif çılgınlığın Bitcoin fiyatını 50 bin dolar ila 100 bin dolar arasındaki konsensüs bölgesine doğru daha da yukarı itme olasılığını dışlayamasak da bu tür fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz.”

 JPMye göre uzun vadeli görünüm altcoinlerin yanı sıra lider kripto para birimi için hala çok olumlu ve meydana gelen ve gelecek olan düzeltmeler perakende ve kurumsal yatırımcılar için satın alma ve biriktirme bölgeleri olarak hizmet edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku