Ünlü Dijital Varlık Firması’ndan Bitcoin yorumu

0 0

Ünlü dijital varlık yatırım şirketi Grayscale Investments BTCnin finansal istikrarsızlığa karşı korunma önlemi olarak nasıl kullanılabileceği konusunda bir örnek olay incelemesi yaptı. Firma Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret gerginlik durumunu belirtmek üzere örnek olay incelemesini kullandı.

8 Ağustosta yayınlanan resmi bir blog yazısı üzerindeki çalışmasına bağlı olarak Grayscale Investments  BTCnin değer deposu potansiyelinin harcama özelliklerinin ve yeni teknolojiyle büyüme potansiyelinin orijinal kripto para birimini bir varlık olarak belirlediğine inanıyor. Hem normal ekonomik çevrimler hem de likidite krizleri sırasında Bitcoin’in güçlü performansı benzersiz bir durum oluşturuyor.

Grayscale raporda BTCnin birçok uzun vadeli yatırım portföyünde bulunabilecek yararlı bir varlık olduğunu bildiriyor:

“Sürekli benimseme ile Bitcoin hem servetin korunmasını hem de büyüme fırsatlarını sağlayabilen şeffaf değişmez ve küresel bir likidite formunu temsil ediyor. Sonuç olarak birçok uzun vadeli yatırım portföyünde Bitcoin’in istikrarlı bir stratejik varlık konumunu hak ettiğini düşünüyoruz.”

Diğer pek çok uzman gibi Grayscale de yaptığı araştırmada ABD-Çin ticaret savaşının ortasında BTC fiyatının yükseldiğini ve teorik argümanlarını destekleyecek bazı veriler sağladığını vurguluyor. Buna göre raporda;

“Risk aktifleri düşüşü henüz çok erken aşamada olsa da bu riskler diğer varlık ve döviz fiyatlarında ortaya çıkmaya başladığından Bitcoin yükseliyor. Trump Mayıs ayında tarife zammını ilk kez açıkladığından bu yana Bitcoin aynı dönemde yirmi diğer varlık sınıfı piyasa ve para birimleri için ortalama % -0.5e karşılık % 104.8lik bir toplam getiri elde etti.” deniliyor.

Raporda ayrıca ABD ve Çinin tek tek ülkeler olarak yıllık küresel ekonomik verimin yaklaşık % 40ını oluşturan dünyadaki en büyük ekonomiye sahip olduklarına dikkat çekiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku