Blockstream, bitcoin madencilik tesisini ve havuzunu başlattı

0 0

Kanada merkezli Bitcoin teknolojileri şirketi Blockstream Perşembe günkü bir blogda yayınladığı açıklamaya göre bir Bitcoin madencilik tesisi ve madencilik havuzu başlatıyor. Blockstreamin madencilik veri merkezi Blockstreamin kendi madencilik faaliyetlerine ek olarak müşterilerinin madencilik faaliyetlerine de ev sahipliği yapacak. Madencilik tesisinin ilk müşterileri arasında Fidelity Center ve LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman da yer alıyor.

Blockstreamin açıklamasına göre şirket 2017 yılında madencilik faaliyetlerine başladı. Şirket daha sonra “madencilik odaklı ademi merkeziyetçiliğinin azaldığına dair büyük endişe duydu”. Bir Forbes raporuna göre tam kapasite ile Blockstreamin maden tesisinin “Bitcoin maden gücü kabaca 6 exaHash’ı buluyor”. Bu hash gücü Bitcoin ağının günlük hashının kabaca % 7sine eşit.

Blockstream daha önce Khosla Ventures AXA Venture Partners ve Reid Hoffman da dahil olmak üzere yatırımcılardan 90 milyon dolar fon toplamıştı. Şirket kullanıcıların bitcoin işlemlerini uydulardan yayınlamalarını ve almalarını sağlayan 7/24 hizmetli Blockstream Green ve Blockstream Satellite ürünleri de dahil olmak üzere bir dizi ürün ve hizmet başlatmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku