Ünlü Çizgi Roman Yapımcısı NFT Akımına Dahil Olmayı Değerlendiriyor

0 34

Gizmodo’nun haberine göre, ünlü çizgi roman yapımcısı DC Comics, NFT piyasasına girmeyi değerlendiriyor. Habere kaynak olarak DC Comics’in hukuk işleri ofisi tarafından geçen hafta yayımlanan bir mektup gösteriliyor.

Mektupta, “DC, hem NFT piyasası için özel olarak oluşturulan yeni sanat eserleri hem de DC’nin çizgi roman yayınları için oluşturulan orijinal dijital sanat dahil olmak üzere NFT’lerle orijinal DC dijital sanatının dağıtımı ve satışı için piyasa girme fırsatlarını araştırıyor.” ifadeleri yer alıyor.

Mektup aynı zamanda DC çalışanlarına ve serbest çalışanlara, şirketin lisanslı karakterlerinin benzerliğini taşıyan, değişmeyen token’ların verilmesi konusunda da bir uyarı görevi görüyor. Decrypt’e göre çizgi roman sanatçısı José Delgo, geçen hafta 1,85 milyon dolar gelir elde ettiği Wonder Woman temalı bir NFT koleksiyonunun oluşturulması ve satışında yer aldı.

Değiştirilemez token’lar (NFT’ler), Ethereum gibi bir Blockchain ağında benzersiz bir token olarak tutulan bu verilerle, esasen belirli bir sanat eserine bağlı dijital sertifikalardır. Kavramın arkasındaki fikir, NFT’lerin fiziksel dünyadaki sanat eserlerinin bölünemez, sınırlı doğasının dijital yorumu olmasıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku