Şimdiye Kadar 3 Milyondan Fazla Zilliqa (ZIL) Dolaşımdan Kaldırıldı!

0 89

Zilliqa Başkanı Amrit Kummer, Twitter üzerinden ZIL topluluğunu, protokolün geçen yılın dördüncü çeyreğinde bir yakım (burn) mekanizması uyguladığından bu yana 3 milyondan fazla ZIL token’ının dolaşımdan kaldırıldığını duyurdu. Söz konusu Zilliqa miktarı yaklaşık yarım milyon dolara karşılık geliyor.

Kripto para yakımının genel olarak kabul edilen tanımı, bir dijital varlığın dolaşımdaki arzının belirli bir miktarının geri alınamaz bir Blockchain adresine gönderilerek imha edilmesidir. Binance Coin’in toplam BNB arzını, 200 milyon olan ilk ICO miktarından 100 milyona düşürmeyi amaçlayan üç aylık kripto para yakımı işlemlerine bir örnek olarak gösterilebilir.

Zilliqa için ise dolaşımdan kaldırılacak olan ZIL token’ları işlem ücretlerinden geliyor. EIP-1559’dan alınan ilhamla işlem ücretleri doğrudan madencilere ödenmiyor, bunun yerine yakılıyor.

Kripto para yakım işlemi dolaşımdaki arzı düşürmesiyle fiyata pozitif etkisiyle biliniyor. Bu yönden ZIL’de de uygulanan yakımın zamanla fiyata pozitif yönde etki etmesi bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku