Ünlü CEO’ya Göre Solana ve Bu Altcoin Ethereum’un İzinden Gidiyor!

953

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, akıllı sözleşme platformu Solana (SOL) ve stablecoin odaklı Blockchain ödeme sistemi Terra (LUNA)’nın, lider altcoin projesi Ethereum’un 2016’da izlediği aynı parabolik fiyat yörüngesini takip edebileceğini söyledi.

Raoul Pal, lider altcoin ETH’nin 20 bin dolara ulaşabileceğini ifade ediyor

Geçtiğimiz günlerde Real Vision ile ilgili yeni bir röportajda konuşan ünlü makro ekonomi gurusu ve şirketin CEO’su Raoul Pal, ağ etkilerinin döngüsel doğası nedeniyle Ethereum’un şu anda Bitcoin’in 2017 boğa döngüsünü yansıttığını söylüyor. Ünlü CEO’nun lider altcoin projesinin fiyat hareketleri hakkında yaptığı yorum ise şu şekilde:

Metcalfe yasasını keşfetmeye başladığımda, Ethereum’un Bitcoin’in son döngüsünü tam olarak takip ettiğini fark etmeye başladım. Demek istediğim, Bloomberg grakiklerim var ve neredeyse işe yarıyor. Hiç böyle bir şey görmedim. Ve bu, Ethereum için 20.000 dolarlık bir döngü projeksiyonu veriyor. Ve yine, aslında bunun aşılacağını düşünüyorum.

Ağ etkileri, bir sistem ne kadar çok kullanıcı ve katılımcıya sahipse, bir mal veya hizmetin o kadar değerli olduğu fikri olarak biliniyor. Bunların yanı sıra, Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, lider altcoin projesi Ethereum son günlerde sürekli olarak yeni ATH’lerine ulaşmaya devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi yazım sırasında 4805 dolardan işlem görüyor.

Ünlü CEO’ya göre Solana ve Terra, ETH’nin boğa döngüsünü  takip ediyor

Eski Goldman Sachs yöneticisi, daha sonra aynı mantığı 2017 boğa piyasasından sonra başlatılan altcoin projeleri olan Solana ve Terra’ya uyguladığını da ekliyor. Pal’e göre hem SOL hem de LUNA, Ethereum’un ilk boğa döngüsünü takip ediyor. Pal konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Ama düşündüm ki, eğer Metcalfe yasası hakkındaki mantığım doğruysa, o zaman daha sonra konuşacağımız bu katman-1’ler de bu yasaya uymalıdır. Ve tuhaf bir şekilde, Ethereum’un yeni atılımlar yaptığı son döngüde Solana’nın Ethereum’a karşı grafiği aynen takip ediyor. Aynı şey Terra için de geçerli. Aynen takip ediyor.

Makro yatırımcı, Bitcoin’in bile önceki benimseme döngülerini izlediğini söylüyor. BTC’nin boğa döngüsünün geri kalanını 2013’teki ilk rallilerine benzer şekilde gerçekleştirmesini bekliyor. Pal, bu ağ etkilerinin şu an için Bitcoin ve altcoin piyasalarının ana itici gücü olduğunu düşünüyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Bu farklı protokoller benimsendikçe, hepsi aynı şekilde davranıyor. Bitcoin, erken kitlesel benimseme döngüsünü tekrarlıyor. Yani, benim için bu çok ilginç. Ve yine, bunların mükemmel olmasını beklemiyorum, ancak ağ benimsemeyi bağlamsallaştırıyorlar. Bu da bence şu an için bu alandaki her şey, ta ki diğer bazı şeylere geçmeye başlayana kadar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku