Ünlü Analist, Altın ve Gümüş İçin Önemli Tahminde Bulundu!

385

Altın ve gümüş fiyatları, pazartesi günü ABD’nin erken işlemlerinde kısmen yükselerek iki ayın en yüksek seviyesini gördü. Aralık ayı vadeli altını en son 2,60 dolar artışla 1.819,40 dolardan, aralık ayı vadeli Comex gümüşü ise 0.173 dolar artışla ons başına 24,33 dolardan işlem görüyor. Konuya ilişkin olarak deneyimli analist Jim Wyckoff önemli analizlerini paylaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde piyasalarda neler oldu?

New York günlük seansı başladığında ABD hisse senedi endeksleri karışık açılışlara işaret ediyor. ABD endeksleri geçtiğimiz cuma günü rekor seviyelere ulaştı. Altın ve gümüş tahminleriyle ünlü olan analist Jim Wyckoff’a göre küresel pazarda çok az riskten kaçınma hissiyatı bulunuyor. ABD Temsilciler Meclisi cuma günü geç saatlerde, ABD hükümetinin küçültülmüş bir harcama planını onayladı. Diğer hafta sonu haberlerinde Çin, Ekim ithalatının yıllık bazda %20,6 artarak beklenenden az olduğunu bildirdi. Ancak bu dönemde Çin’in ihracatı %27,1 artışla beklenenden daha yüksekti.

Çin Komünist Partisi, Devlet Başkanı Xi Jinping’in yönetimini süresiz olarak uzatmak için bir hamle yapmasının beklendiği dört günlük bir toplantıya başladı. Xi, iç ekonomi ve onun küresel ekonomik ve jeopolitik gücü için iddialı planlarını genişletmek istiyor. Bugün önemli dış piyasalar, geçen cuma günü yeni bir zirveye ulaştıktan sonra ABD dolar endeksinin zayıfladığını görüyor. Tüm bu gelişmelerin altın fiyatlarını nasıl etkileyeceği ise merak konusu oluyor.

Altın ve gümüş fiyatlarının teknik analizi

Analist Wyckoff, aralık ayı vadeli altın boğalarının genel olarak kısa vadeli teknik avantaja ve ivmeye sahip olduğunu düşünüyor. Altının boğaları günlük sütun grafiğinde beş haftalık bir yükseliş trendini yeniden başlattılar. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Wyckoff’a göre, eylül ayının zirvesi olan 1.836,90 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Değerli metalin ayıları bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını kasım ayının en düşük seviyesi olan 1.758,50 dolarda sağlam teknik desteğin altına itiyor.

Altın hakkındaki tahminlerini paylaşan analiste göre, gümüş boğaları ve ayıları ise genel olarak kısa vadeli teknik oyun alanına geri döndü. Wyckoff, gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefinin, aralık ayı vadeli işlem fiyatlarını ons başına 25,00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak olduğunu düşünüyor. Ayrıca analiste göre gümüş ayıları için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam desteğin altında 22,50 dolardan kapatmak. Daha fazla altın ve gümüş fiyat analizi için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Kitco.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku