Ünlü CEO’ya Göre Ripple (XRP) SEC Davasından Sonra Bunu Yapmaya Hazırlanıyor

0 154

SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın (XRP) SEC davasını atlattıktan sonra halka açılacağına inanıyor.

Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın halka açılacağını söyledi ve kurucu ortak Chris Larsen’in şirketin böyle bir yönde ilerlemesini istediğini ekledi:

“Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak … Chris bunu yapmak istiyor.”

2020 Davos zirvesinde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da önceden şirketin halka arz olması konusunda “öncülük” edeceğini belirtmişti.Garlinghouse şunları söylemişti:

“Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto para / blockchain alanında IPO’lar göreceksiniz. İlk olmayacağız ve son da olmayacağız, ancak bu konuda liderlik etmemizi  bekliyorum. Bu şirketimiz için doğal bir evrim.”

Ancak bu planlar muhtemelen rafa kaldırıldı. Kripto para borsası Coinbase’in hisseleri zaten Nasdaq’ta işlem görürken, Ripple şu anda SEC ile önemli bir yasal kavgada mücadele ediyor.

Ripple’in en büyük dış hissedarı olan SBI Group, Japonya’da bir kripto varlığı olarak kabul edilen XRP’nin uzun süredir güçlü bir destekçisi.

Aralık ayında Kitao, Ripple’ın ABD’deki yasal çıkmazının küresel çapta iş anlaşmaları üzerinde büyük bir etkisi olmayacağını belirtmişti.

Bu arada Ripple, Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı yakın tarihli bir mektupta SEC’in kendi aralarındaki iletişimlerini hazırlaması gerektiğinde ısrar ediyor. Konu, 30 Nisan’da yapılması planlanan başka bir telefon konferansında tartışılacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku