Ünlü CEO’dan Bitcoin övgüsü

0 1

The Oslo Freedom Forum YouTubeda röportaj için Square CEOsu Jack Dorseyi dijital olarak konuk aldı. CEO kriptonun en büyük varlığı Bitcoinden (BTC) olumlu bir şekilde bahsetti.

Dorsey röportajda “Örneğin Bitcoinin tüm ruhu güvenilmeyen bir ortamda internet olan güvenilir bir sistem sağlamaktır” dedi.

Dorseynin yorumu güvenlik ve hain partilere karşı korunma yöntemleri üzerine bir tartışmanın ortasında geldi. “Temelde güvenliğin mükemmelleştirilebilecek bir şey olmadığına inanıyorum. Saldırganlarınızdan 10 adım önde olmak zorundayız” dedi.

Dorseyin de liderlik ettiği bir platform olan Twitter ile ilgili olarak şirketin kendi güvenlikleri ve çeşitli dış görüşler hakkında dahili bir öz farkındalık duygusu sürdürmesi de dahil olmak üzere saldırganlara karşı üstünlük sağlamak için birçok yararlı yolun adını verdi. Ayrıca uygun şirket çerçevelerini seçmenin de önemine vurgu yapan Dorsey “Güvenilmeyen bir ortamda güvenebilmemiz için platformumuzda doğru güvenli sistemleri kurduğumuzdan emin olmanız gerekiyor” dedi.

Dorsey varlığı ve teknolojisini güveni daha az önemli bir bileşen haline getirerek daha fazla güvenliğin yolunu açan yeni teknolojik yeniliklerin bir örneği olarak belirtti. Ayrıca Bitcoinde görüldüğü gibi bireylerin kendi erişim yeteneklerini ve anahtarlarını tutabilmelerinin konseptinden ve öneminden bahsetti.

Dorsey röportajın ilerleyen kısımlarında blok zinciri ve ademi merkezileştirmenin merkezi kuruluşlar yerine çok sayıda tarafın barındırdığı çevrimiçi içeriğin manzarasını değiştirdiğini belirtti. “Blockchain ve Bitcoin bir geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza dek var olduğu kalıcı olduğu kaybolmadığı kendisine bağlı her düğümde sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor” diye açıkladı.

Dorsey geçmişte de Bitcoin hakkında olumlu söylemleriyle biliniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku