Bitcoin kritik noktaya geldi… İşte analistlerin beklentileri

0 0

Analist Bitcoin için yükseliş göstergesi olarak 10 bin 760 dolarlık bir hedef belirledi.

Bitcoin birkaç gün önce yaşadığı flash çöküşün ardından iyileşmeyi başardı. O sırada kripto para birimi 11 bin dolarlık direnci aştı ancak geleneksel piyasadaki olumsuz performanstan etkilendi. Aylık ve haftalık grafiklerde Bitcoin sırasıyla yüzde  6.65 ve yüzde 3.13 kayıp gösteriyor.

Analist ve yatırımcı Josh Rager Bitcoin fiyatının son dönemdeki performansıyla ilgili olarak Twitter hesabında Bitcoinin geleneksel piyasayla ilişkili olmaya devam ettiğini açıkladı. Bu nedenle Rager Bitcoinin “onu yakından takip etmeye” devam edeceğini umuyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde geleneksel piyasa Covid-19 salgınının olumsuz etkisinden etkilendi. Rager ayrıca Amerika Birleşik Devletlerindeki seçimlerin önümüzdeki aylarda hem piyasa hem de Bitcoin için belirleyici bir faktör olacağına işaret etti.

Rager 10 bin 760 dolar işaretini Bitcoinin aylık kapanışı için önemli bir hedef olarak belirledi. Bu destek seviyesi aşağıdaki resimde gösterildiği gibi BTC için iki önemli anda mevcut. Birincisi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmeden önce ikincisi ise 2018in ilk aylarında piyasanın çöküşünden önce.

Rager bu önemli noktada doların ve S&P 500 endeksinin performansının BTCnin kısa vadede iyileşip iyileşmeyeceğini   belirleyeceğini tekrarladı. ” Rager şunları ekledi:

“Kötümser değilim. Bitcoin düşmeye devam edebilir mi? Kesinlikle. CMEde Bitcoin Vadeli İşlemleri için bu boşluğu tamamen kapatmak için yaklaşık 9.600 $ a düşebileceğini düşünüyorum. Ancak haftalık muma bakarsanız iyi görünüyor… Fiyat 10.760 $ ın üzerinde kapanırsa bu çok iyi bir şey olacaktır. Yükseliş trendinin devam etmesi için bunun önemli olacağını düşünüyorum.”

 Analistlerin Görüşleri

Big Chonis isimli yatırımcı da Rager ile aynı fikirde ve Bitcoin hafta sonu 10.000 $ ın üzerinde kalmayı başarırsa piyasada bir istikrar öngörüyor. Ayrıca yatırımcıları performansına göre Bitcoinin fiyatı üzerinde baskı oluşturabilecek borsaların kapanışını takip etmeye davet etti.

Geleneksel piyasanın Bitcoindeki etkisini analiz eden bir başka yatırımcı olan Cold Blooded Shiller pandeminin etkisi ve yaklaşan ABD seçimleri nedeniyle piyasanın “çok ılımlı” olduğunu belirtti. Yatırımcı piyasadaki oynaklığın devam etmesini bekliyor ve seçimler yaklaştıkça ve sonuçlar üzerindeki belirsizlik arttıkça daha fazla düşüş öngörüyor. Shiller şunları söyledi:

“Bunu söylüyorum çünkü çoğunuz “tavan yapma veya çakılma” modunda şu anda içinde bulunduğumuz daha geniş koşulları takdir etmeden sadece iki sonuç görüyorsunuz.”

Bloombergdeki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Bitcoin için olası bir boğa koşusunu destekliyor. McGlonea göre kripto para birimi S&P 500 endeksini yüzde 45 oranında geride bıraktı. Ayrıca ABD Merkez Bankasının para politikasının Bitcoin ve altını destekleyeceğini de belirtiyor.

McGlone şunları söyledi:

“Altın ve Bitcoin 21 Eylülde sona erdi 2020de neredeyse değişmemiş bir S&P 500e kıyasla yaklaşık % 25 ve % 45 daha yüksekti ve bu da göreceli bir değer eğilimi gösterdi. Mali teşvik belirsizliğine karşı parasal genişlemenin kesinliği ve titrek bir hisse senedi piyasası para birimlerine iyi bir performans için bir temel oluşturur.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku