Ünlü CEO ya göre Bitcoin bu sebeple altının yerini alabilir…

0 1

BTCye 425 milyon dolar yatırım yapan halka açık yatırım şirketinin CEOsu Bitcoinin altına göre daha üstün bir varlık olduğunu söylüyor.

MicroStrategynin kurucu ortağı ve başkanı Michael Saylor Stansberry Research ile yaptığı röportajda Bitcoinin neden uzun vadede altından daha iyi performans göstereceğini açıklıyor.

“Altını düşündüm ve sonra ikisini incelemeye başladım ve sonra altın madencilerinin her yıl yaklaşık % 2 daha fazla altın üreteceğini fark ettim… Diyelim ki 100 yıl boyunca  % 2 daha fazla altın üretiyoruz yani 100 milyon doların 100 yıl içinde 125 milyon dolara düşeceği anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin katlanarak sonsuz hisse senedi akışına girecek. Asla 21 milyon Bitcoinden fazla olmayacak.

Yani gerçekten en fazla 100 milyon dolarlık Bitcoinin yüz yıl içinde 10 milyon azaltılmasından bahsediyorsunuz. Bitcoinin sonsuz derecede gerçek bir varlık olduğu gerçeği göz önüne alındığında altın yeterince teşvikle insanlar tarafından üretilebilirken Bitcoinin uzun vadede altından daha gerçek bir değeri olan bir varlık olduğunu fark ettim.

Saylor diğer tüm emtialarla birlikte fiyattaki bir artışın onu üretmek için teşvikte bir artış anlamına geldiğini ve bunun da arzı genişleterek fiyatı dengelediğini söylüyor. Bununla birlikte Bitcoin aynı muammayla yüzleşmiyor.

“Altının fiyatını iki katına çıkarırsanız madencilerin altın üretme teşvikini ikiye katlarsınız ve altın 10 kat artarsa insanların sermayeyi madenciliğe ve madencilik yapmanın daha iyi yollarını icat ederseniz bir noktada mücevherlerini eritirler veya başka altınlar bulurlar. Öte yandan Bitcoin 10 kat artarsa Bitcoin madenciliğine yapılan hiçbir yatırım daha fazla Bitcoin üretemez. “

Saylorun Bitcoine övgüsü dijital paranın sınırlı sayıda olma yeteneğinin çok ötesine uzanıyor. Röportajda MicroStrategy CEOsu Bitcoin konusunda daha fazla neden olduğunu vurguluyor.

“Bitcoin dijital altındır ve bu daha hızlı olduğu anlamına gelir. Birkaç saniyede bin yer değiştirebilirim. BTC Daha güçlüdür. Bir cumartesi öğleden sonra Japonyada üç saat için yüz milyon dolar taahhüt edebilirim. BTC daha akıllıdır. Milyonlarca parçaya bölünecek ve onunla karmaşık şeyler yapacak bir bilgisayar programı yazabilirim. BTC Her yıl daha iyi olacak çünkü o bir yazılımdır ve bunun anlamı Apple Amazon Google ve Facebooka ilgi duyan insanlar ve daha hızlı daha güçlü ağlar Bitcoine ilgi duyacaklar. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku