Morgan Creek CEO’su: Volatilite Yatırımcının Dostudur!

0 75

Elon Musk ve Çin, Bitcoin (BTC)’in 40 bin dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu. Lider kripto para birimi, yaklaşık 30 bin dolar’a düştüğü Çarşamba günü 6 aydan uzun süredir en kötü satışını gördü. Kanada Merkez Bankası, volatilite nedeniyle kripto para birimlerinden uzak durulmasını tavsiye etti.

Uzun vadede volatilite dostunuz

Dünyanın dört bir yanındaki ekonomistler Bitcoin’i oynaklığı nedeniyle eleştirdi ancak Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan son volatilitenin kripto para yatırımcılarının düşmanı olmadığını söyledi. Yusko bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 Bitcoin volatilitesi düşmanınız değil, aksine dostunuz. Oynak varlıklar istiyorsunuz. İstediğiniz şey yukarı yönlü oynaklıktır. Olumsuz dalgalanma acı vericidir, ancak uzun vadede oynaklığı olan bir varlığa sahip olmak, yatırımın temel noktasıdır.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Yükseliş Trendi Bitti mi?
 

Yusko, CNBC ile yaptığı röportajda, 11 yıl boyunca yılda yüzde 223 oranında artan bir varlığın volatiliteye sahip olması gerektiğini söyledi. Dün, ABD’nin önde gelen yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, BTC‘nin son dönemdeki volatilite sorununun kurumsal yatırımcılar üzerindeki etkisine dikkat çekti ve son düşüş nedeniyle büyük yatırımcılar arasında Bitcoin yanlısı hissiyatın tersine döndüğünden bahsetti.

Santiment güncel Bitcoin verilerini paylaştı

Volatilite büyük bir sorun olmaya devam ederken ve en son düşüşe rağmen, BTC’nin zincir üstü etkinliği son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. Önde gelen bir Blockchain izleme ve analiz platformu Whale Alert, bir kripto para cüzdanından dijital borsaya, Coinbase’e, 202 milyon doların üzerinde değerde 5 bin Bitcoin içeren bir işlemi vurguladı. Söz konusu işlem 21 Mayıs 4:24 UTC’de gerçekleştirilmiştir. Ayrı bir transferde ise, bir BTC balinası, 82 milyon dolardan fazla değere sahip 2 bin Bitcoin’i dijital bir cüzdandan Binance’a taşıdı. Kripto para analiz platformu Santiment Twitter’da şunları paylaştı:

Bitcoin şimdi 38 bin ila 40 bin dolar aralığına yerleşti ve kripto para platformlarında baskın varlık olarak ‘dipten satın al’ çağrıları hakim olmaya devam ediyor. Çoğu kişi bu düşüşü Çin’in finans kurumlarının kripto para birimi hizmetleri sunmasını yasaklamasına bağlıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 45.000 Doların Altına Düşebilir mi?
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 45.000 Doların Altına Düşebilir mi?

Kripto para firması Bybt.com’un son verileri, kripto para piyasasındaki likidasyonların, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin oynaklığındaki düşüşün ortasında dünden bu yana önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku