Ünlü CEO: Microsoft ve Apple Beş Yıl İçinde Bitcoin Satın Alacak

0 0

Real Vision Groupun kurucu ortağı ve CEOsu Raoul Pal Bitcoinin nüfusu ve kurumsal devleri bildiğimiz şekliyle küresel mali politikanın sonuna kadar götürecek bir “cankurtaran botu” olduğunu söylüyor.

Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Covid-19 durgunluğunu 2008 mali kriziyle karşılaştırıyor ancak daha da ileri giderek ABD ekonomisinin insanların beklediği gibi büyüme gerçekleşmediğinde bir iflas aşamasına ulaşacağını tahmin ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin merkez bankalarına “onları geri döndürmek” ve para basımı yoluyla benzeri görülmemiş düzeyde küresel teşvik sağlamak için güvendiklerini söylüyor.

Pal Avrupanın da ciddi sorunları olacağını da ekledi.

“Avrupalıların bu kargaşanın ortasında bankacılık sistemlerini nasıl tutacaklarından tam olarak emin değilim ve uzun bir süre bunun devletleştirilmesinden korkuyordum.”

Pal merkez bankalarının bankacılık sistemini yiyeceğini ve kripto para birimlerinin finansmanı tükettiğini söylüyor. Ayrıca Apple ve Microsoft gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları Square ve MicroStrategy gibi şirketleri takip ederek sermayelerini dolar devalüasyonundan korumak için beş yıl içinde Bitcoine nakit yatırmazlarsa “büyük bir şaşkınlık yaşayacağını” söylüyor.

“Bitcoinin öldürülemeyen hamam böceği olduğunu düşünüyorum. Hükümetlerin bile üstesinden gelemeyecek kadar güçlü bir şey olduğunu düşünüyorum. Ve bence bu bizim cankurtaran botumuz ve çıkış yolumuz. “

Kripto tüccarı ve analist merkez bankalarının ekonomik duruma kendi dijital para birimlerini benimsemekten bahsederek yanıt verdiğini belirtiyor.

Bunun BTC için olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor.

“Hiçbir şey Bitcoin kadar rezerv varlık değildir. Kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey. Altın bile değil. Gerçekten olağanüstü ve o kadar yenilikçi ki nereye gittiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Bitcoin hakkında konuştuğumuzda dijital varlık ekosisteminin diğer kısımlarına da bakabiliriz. Bu uzağa gitmiyor. Cin şişeden çıktı. Ethereum gitmiyor. Dijital varlıklar tokenleştirme – hepsi geliyor ve hepsi merkez bankaları tarafından getirilen bu yeni dijital para birimlerine yerleştirilecek.

Öyleyse ödeme sistemleri raylar ve her şey büyük ölçüde değişecek. Anladığımız her şey – İnternetin her şeyden e-postaya videoya alışverişten ticarete kadar büyük bir para devrimi olacak. Sadece yaşadığımız dünyayı değiştirdi. Bu ne olduğunun boyutu. Ve bu merkez bankası dijital para birimi bu anlatının bir parçası. Ve bence Bitcoine sahipseniz bu olumlu. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku