Ethereum Blockchain İşlemleri Bitcoin in İki Katına Ulaştı

0 0

Ethereum (ETH) ağı kripto araştırma ve analiz firması Messariye göre ETH şu anda BTCden iki kat daha fazla işlem yaptığı için Bitcoini (BTC) bir şekilde daha aşmayı başardı.

Ethereum blok zinciri son zamanlarda Bitcoini günlük işlem hacimlerinde geride bıraktı. Messariden Ryan Watkinse göre bu stabilcoin kullanımındaki ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerindeki bir patlamadan kaynaklanıyor öyle ki Messari Ethereumun 2020nin sonunda işlemlerinde 1 trilyon USD veya daha fazla işlem yaptığını görüyor.

Watkins “Kripto ekonomisi ürün-pazar uyumu bulmaya başladığında böyle görünüyor” diye bir tweet attı.

Stablecoinin benimsenmesi 2017den bu yana neredeyse sabit bir hızda artıyor ve 2020de DeFi patladı. Özellikle stabilcoinlerden yararlanmak için yeni bir ekosistem yarattı ve faiz getiren protokoller tether (USDT) dai gibi stabilcoinlerin popüler hale geldi. (DAI) ve USD coin (USDC).

Eylül 2020de Cryptonews.com tarafından stabilcoinlerin yaz sonrası sağlıklı bir yükselişe geçtiği ve neredeyse her metrikte yeni zirvelere ulaştığı ve yaklaşık10 milyar USD değerinin DeFide kilitlendiği bildirildi. Bugün bu rakam 12 milyar ABD dolarının üzerinde.

İkinci çeyrekte 38 milyar USD büyüyerek üçüncü çeyrekte 12 milyar USDlik piyasa değerine ulaşan stabilcoin para tabanı 20 milyar USDyi geçerek 82 milyar USD daha yükseldi. Verim tarımı DeFi platformlarında teminat olarak kullanılan stabilcoinlerin hakim olduğuna inanılıyor.

Messari tarafından sergilenen üçüncü çeyrek grafikleri merkezi olmayan borsa (DEX) platformları Messariye göre şu anda DEX ve merkezi borsalardaki birleşik hacimlerin % 136sını oluşturan DeFi ve stablecoins ile uyumlu bir patlamaya tanık oldu.

 ETH 412 ABD dolarından işlem görüyor ve bir günde % 65 ve haftada neredeyse % 10 arttı. Fiyat bir ayda % 21 ve yılda % 159 arttı. Aynı zamanda BTC 12.896 USDden veya dünden % 1.5 daha fazla işlem görüyor. BTC ayrıca bir ayda % 23 ve bir yılda % 73 arttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku