Ünlü CEO: Metcalfe Yasasına Göre Ethereum un (ETH) Fiyatı Bu Seviyeye Ulaşacak

0 1

Ethereumun fiyatı bir yılda 90 dolardan 1.200 doların üzerine fırladı. Bu nedenle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.450 dolar seviyesinin üzerindeki kırılma yakın görünüyor. Ancak eski Goldman Sachs çalışanı Raoul Pal rallinin burada bitmeyeceğine inanıyor ve daha da yüksek bir tahmin yaptı.

Metcalfe Yasası (Metcalfes Law)

Attığı bir dizi tweette Pal Ethereumun temellerinin ve büyümesinin Bitcoinin 5 yıl önceki görünümüyle ile aynı olduğunu belirtti. Pal mevcut yükseliş döngüsünde Ethereum için 20 bin dolarlık bir hedef fiyat belirledi ve bu tezini  “Metcalfe yasasına” dayandırıyor. Yasa bir ağın değerinin boyutu ve kullanıcı sayısı ile orantılı olduğunu belirtir.

Bitcoin 2017 boğa piyasasında yaklaşık 1.000 dolardan 20 bin dolara benzer bir artış gördü. Bu anlamda kripto para birimlerinin temellerini karşılaştırırken Pal ETHnin “Bitcoin ile aynı göründüğüne” ve hatta piyasa değeri ve aktif adres sayısındaki büyüme açısından onu geçebileceğine inanıyor.

Pala göre Bitcoin ve Ethereumun fiyat yapısı benimseme ve ekonomik davranış göstergeleri bakımından “mükemmel” bir uyum içerisinde. Eski Goldman Sachs çalışanı BTC ve ETHnin yalnızca anlatılarında farklılık gösterdiği sonucuna vardı ve şunları ekledi:

ETH programlanabilir para platformu ve tabii ki Metcalfe yasası sayesinde 2 kat daha iyi performans gösterecek.” 

 Ethereumu Ne Zaman Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde Göreceğiz?

An itibariyle ETH son 24 saatte yüzde 25 kazançla 1.235 dolardan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde ETH sırasıyla yüzde 66 ve yüzde 121 kazanç kaydetti. Piyasa değeri ise 138 milyar dolar.

Trader Josh Rager ETHnin fiyatı konusunda oldukça olumlu. ETHnin yıl ortasına kadar 10 bin veya 15 bin dolara ulaşacağını söyledi. Rager şunları söyledi:

ETH bu döngüde 25 bin doların üzerine çıkarsa bir ada satın alıp hepinizi davet edeceğim.”

Tüccar DeFi sektöründeki patlamanın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında ETHnin fiyatında bir artışa yol açacağına inanıyor. Şu anda DeFi ekosistemi geçen hafta devam eden yükselişin ardından 22 milyar dolarlık kilitli toplam değer (TVL) kaydetmektedir. DeFi Pulse verilerine göre bu dönemde TVL 7 milyar dolar ekledi. Rager şunları ekledi:

ETH Ağustos ayında bir değil iki kez haftalık 310 dolar civarında önemli bir seviyeyi test ettiği için harika satın alma fırsatları verdi. Şimdi Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ve oradan 2021de defi patlamasıyla birlikte çok daha yükseğe çıkacağımızı düşünüyorum.”

Boğa piyasasının süreklilik belirtileri gösterdiğinin bir diğer göstergesi de ticaret platformlarında likidite satışındaki azalmadır. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi ETHnin rezervleri bir yıldan biraz daha kısa bir süre içinde en düşük seviyelerine indirildi.

 Merkezi borsalardan ETH çıkışı DeFi protokollerine ve Ethereum 2.0 depozito sözleşmesine yönlendiriliyor olabilir. CryptoQuant’ın CEOsu Ki-Young Ju da “piyasanın likidite olmaması”nın ETHnin uzun vadede yükselmeye devam etmesi için bir katalizör olacağına inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku