Google da Ethereum Aramaları Rekor Kırdı

0 0

Yeni boğa piyasasına rağmen pek çok kripto para birimi Google arama” zirvelerine yaklaşamadı. Ethereum ise yeni rekor seviyelere ulaştı.

 Geçmişdeki dönemlerle kıyaslandığında her zamankinden daha fazla insan Googleda “Ethereum” kelimesini arıyor.

Google Trendler şu anda “Ethereum” için yapılan Google aramalarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve son ETH boğa koşusunun zirvesinde arama eğilimini ve ilgisini gölgede bıraktığını ortaya koyuyor.

Ethereum’un Google aramalardaki bir önceki zirvesi ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.43288 dolara yükseldiği 13 Ocak 2018’di.

 Google Aramaları Neden Önemli?

Tarihsel olarak bir “halk ölçütü” olarak kabul edilen Google aramalarının sayısı ve oranı söz konusu kripto para veya proje için pozitif duyarlılıkla ilişkilidir.

Ethereuma olan arama ilgisinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken zirve yapacağı mantıklı olsa da 23 Aralık 2017deki en yüksek popülaritesinin sadece yüzde 65inde kalan “Bitcoin” aramaları için aynı şey söylenemez. 

Bununla birlikte birçok kişi yaklaşık 5:1 oranında “Ethereum” yerine “Bitcoin” arıyor.

Çeşitli kripto arama terimleri için popülaritenin artması meraklı yatırımcılar satın alımlar yaptıkça fiyatı yükseltir. Böylece daha fazla ilgi uyandırarak daha fazla sayıda aramayla sonuçlanacak şekilde potansiyel olarak kendi kendini devam ettiren bir boğa koşusu doğurabilir.

Google Trendler ayrıca bölgelere göre ilgili alanlarına karşılık gelen veriler de sağlar. Şu anda arama terimi olarak “Ethereum” a en çok ilgi gösteren ülkeler Kosova Kuzey Makedonya Slovenya Nijerya ve Çindir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku